Vali Güvenç Siyam İkizlerinin Ailesine Sahip Çıktı

Şanlıurfa'da 6 ay önce sezaryenle üçüz olarak dünyaya gelen kardeşlerden yapışık ikizlere Muhammed Şanlıurfa valisi yardım eli uzattı.Vali Güvenç, aileye maddi ve sağlık konusunda gerekli her türlü yardımın sağlanacağının sözünü verdi. Şanlıurfa Valisi

Vali Güvenç Siyam İkizlerinin Ailesine Sahip Çıktı

Şanlıurfa'da 6 ay önce sezaryenle üçüz olarak dünyaya gelen kardeşlerden yapışık ikizlere Muhammed Şanlıurfa valisi yardım eli uzattı.Vali Güvenç, aileye maddi ve sağlık konusunda gerekli her türlü yardımın sağlanacağının sözünü verdi.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, siyam ikizleri Muhammed ve Mustafa adlı ikizlerin bundan sonra her türlü sağlık sorunlarının takipçisi olacağını ve  Siyam ikizlerinin aile ve sosyal politikalar İl Müdürlüğü’nde gerekli sosyal  yardımın yanı sıra aileye nakdi yardımın yanı sıra aileye  maaş bağlanması talimatı veren Vali Güvenç her türlü sağlık sorunlarının da giderilmesi için Şanlıurfa Çocuk Hastanesi Baş hekimine de talimat vererek adeta ailenin içine su serperek  4 çocuklu Yıldız ailesine sahip çıktı.

Yıldız  ailesinin dramını basından öğrenen Şanlıurfa  Valisi Celalettin Güvenç, aileye sahip çıktı. Güvenç, aileye sahip çıkılması ve zaruri ihtiyaçlarının temin edilmesi ve siyam ikizlerinin tedavileri için ilgili makamlara talimat verdi.

Şanlıurfa Sağlık Müdürlüğü de Yıldız ailesinin  siyam ikizlerinin sağlık sorunlarının giderilmesi için Ankara Hacettepe Hastanesi ile irtibata geçtiklerini  muhtemelen Nisan 2014’te siyam ikizlerin Ankara Hacettepe Hastanesinde Ameliyatlarının gerçekleşeceğini söyledi.

Baba Ali Yıldız, "Eşim ve çocuklarımla birlikte Vali beyi ziyaret ettik. Sağ olsun Vali Bey çocuklarımla bizzat ilgilendi. Onun talimatı ile Çocuk hastanesi başhekimi ile görüştük. Hastane yetkilileri de gerekli raporları hazırladı. Şu anda da çocuklarımın tedavi süreci 5. Ayda kesinleşti. İnşallah çocuklarımın sorunları çözülecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER