Uyuşturucu Bağımlısının İbretlik hikâyesi

Şanlıurfa'da, "Bir defadan bir şey olmaz" diye uyuşturucuya başlayan M. Ç. Bağımlılıktan nasıl kurtulduğunu ve bu süreçte neler yaşadığını Urfanatik okuyucularıyla paylaştı.

Uyuşturucu Bağımlısının İbretlik hikâyesi
Bir defadan bir şey olmaz dememek gerektiğini vurgulayan M. Ç. Bağımlı olduğunu fark ettiğinde artık kurtulamayacağını düşündü fakat karşısına çıkan güzel insanların vesilesiyle 2 aylık tedavisinin sonucunda mücadelesini kazandı.
M.Ç. herkesin bu bağımlılıktan kurtulabileceğini aktararak hikâyesini şöyle anlattı:
"Arkadaşlar sizlere başımdan geçen bir olayı anlatacağım 02.12.2015 Çarşamba günü evde bizim için kara gün kara çarşamba diye adlandırdık, bağırma sesleri ağlama sesleri çığlıklar atıldı. Koca çınarımızı babamızı evimizin direğini kaybettik. Şimdi olayın aslına gelelim insanoğlu sevdiğini kaybettiği zaman bazen bir anlık boşluğa geliyor, O boşluk insanın hayatına mal olabiliyor ben o anki boşluğa denk geldim, dedim ya babamı kaybettim. Bu işin üstesinden geleceğim dedim ama ne yazık ki başaramadım Neden mi? Konunun aslına gelelim var zaman sonra bir dost arkadaş dediğim bir ortama girdim bir anki boşluk veya ben dost diye bildiğim insanlar yanlış insanlarmış ve meğer dünyamı hayatımı karartacak uyuşturucu Satıcı ve içicilerin  ellerine düştüm. Daha sonra Ankara'da doktor ayarlamaya çalışmalar başladı. Bir tanıdığımıza ulaştı ve olayı ona da anlatı ve Pazartesi Ankara'ya yolculuk başladı. Doktora gittik tedavi süreci başladı doktora olayları anlatım ve bırakmaya da kararlı olduğumu söyledim ama 1 noktada size ihtiyacım var dedim ve sağ olsun doktor hanım anlayışla karşılayıp ayakta tedaviye var misin dedi hastaneye yatmadan bitir bunu dedi ben her şeye varım doktor hanım dedim ve ilaç yazdı bana tedavi süreci başladı 15 gün boyunca Ankara'da tedavi gördükten sonra hayat benim için daha da güzel olmuştu ardıma baktığımda kırdığım üzdüğüm insanları düşündükçe kahroldum çok şükür kurtulmuştum uyuşturucudan çetelerinden yeni bir hayata merhaba dedim artık yani Dostlarım arkadaşlarım şuan ki savaşım gerçekten uyuşturucu kullanan arkadaşlarıma yardımcı olmak, Anneler üzülmesin kardeşler aileler üzülmesin diye savaşıyorum ben kazandım uyuşturucu beni bitiremedi. " dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER