Üst geçitin yeri değişecek mi?

İbrahim Halil Balık, bu konuda hala çözüm beklediklerini söyledi. Yapılan alt ve üst geçitlerin, yanlış yere yapılması dolayısıyla vatandaşlar tarafından kullanılmadığını söyleyen Balık, vatandaşlar, üst geçiti kullanamadığı için tüm tehlikelere rağmen,

Üst geçitin yeri değişecek mi?

İbrahim Halil Balık, bu konuda hala çözüm beklediklerini söyledi.

Yapılan alt ve üst geçitlerin, yanlış yere yapılması dolayısıyla vatandaşlar tarafından kullanılmadığını söyleyen Balık, vatandaşlar, üst geçiti kullanamadığı için tüm tehlikelere rağmen, sakıncalı yerlerden karşı geçmek zorunda kaldığını söyledi.

Araçlar için yapılan alt geçitten geçen araçlar, hız limitine dikkat etmeyip, hızlı olduğu için yoldan geçen vatandaşların hayatı tehlikeye giriyor. Sürekli yoğun olan yolda araçların hızlı olması ve vatandaşların yoldan geçmesini ciddi bir tehlike olarak gören Cengiz Topel mahalle muhtarı Balık, “üst geçit yapıldı ancak yanlış yere yapıldı.

Bu konuyu daha öncede gündeme getirdik ama çözüm üreten olmadı. Şuan mevcut olan üst geçit vatandaşlar tarafından kullanılmıyor. Üst geçitin kurulduğu yerde vatandaş yoğunluğu yok. Dolayısıyla üst geçitin biraz daha beri tarafa kurulması lazım. Buradan her zaman öğrenciler geçiyor, çocuklar buradan geçtiği zaman hayatları ciddi anlamda tehlikeye giriyor.

Yetkililerimizden, üst geçitin yerini bir kez daha düşünmeleri gerekiyor. Burada, vatandaşların hayatı gerçekten tehlikede, okula giden küçük yaştaki çocuklar, sürekli risk altında kalıyor” şeklinde konuştu.

Ayrıca, vatandaşlar da aynı sorunu dile getirerek, üst geçitin yoğun olmayan yere yapıldığını iddia etti. (Gülizar Gülebak)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER