Urfanatik Gazetesi’nden elektrik tepkisi

Urfanatik Gazetesi Şanlıurfa’nın kanayan yarası elektrik kesintileri nedeniyle 1. Sayfasını siyah çıkardı.

Urfanatik Gazetesi’nden elektrik tepkisi

Elektrik kesintilerine dikkat çekmek için defalarca haber yaparak gündeme getiren Urfanatik Gazetesi son olarak 30 Ocak 2016 sayısının manşet sayfasını siyah çıkardı.

Gazetenin sür manşetine; “ Söz değil çözüm istiyoruz” yazan Urfanatik Gazetesi yetkililere “Şanlıurfa Aydınlığı Ne zaman Görecek?” sorusunu manşetten sordu. Siyah zemin üzerine yanan mum resmi koyarak “Yorum Sizin…” yazan gazete de dip not ise dikkat çekti.

Gazetenin en altına yazılan dipnota ise; “ Şanlıurfa’nın kanayan yarası olan elektrik kesintilerine bir türlü çözüm bulunamaması vatandaşları isyan ettiriyor. Türkiye’nin hiçbir ilinde, hatta iç savaşın yaşandığı Suriye’de bile bu kadar fazla elektrik kesintisi yaşanmazken, Şanlıurfa gün içerisinde saatlerce elektriksiz kalıyor ve vatandaşlar mağdur ediliyor. Şanlıurfalıların defalarca gündeme getirmesine rağmen bir türlü çözülemeyen elektrik sorununa sessiz kalmayacağız. Biz URFANATİK AİLESİ olarak yaşanan elektrik kesintilerine tepkimizi koyuyoruz” yazıldı.

Urfanatik Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tahir Gülebak konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Şanlıurfa’da yaşanan elektrik kesintileri kentin kanayan yarası haline geldi. Kentin çözülemeyen sorunu elektrik kesintileri son günlerde artmaya başladı. Urfanatik Gazetesi olarak Şanlıurfa’nın sorunlarına hiçbir zaman sessiz kalmadık kalmayacağız. Elektrik kesintileri için bir farkındalık oluşturmak adına Gazetemizin 2115. sayısının manşet sayfasını karanlık çıkarttık” ifadelerini kullandı.  


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2016, 14:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dddd
Dddd - 4 yıl Önce

yaw hehe

SIRADAKİ HABER