Urfalılar Rabia Meydanında Saf Tuttu

15 Temmuz Darbe Girişimi'nin birinci yılında halkın vermiş olduğu kahramanlık mücadelesi Şanlıurfa'da 6 gün boyunca çeşitli etkinliklerle Rabia Meydanında anılıyor. Etkinlik kapsamında yatsı namazı kılındı.

Urfalılar Rabia Meydanında Saf Tuttu

15 Temmuz Darbe Girişimi'nin birinci yılında vatandaşların vermiş olduğu kahramanlık mücadelesi, tüm Türkiye'de olduğu gibi Şanlıurfa'da da anılıyor. 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ'nün darbe girişimine karşı vatandaşların göstermiş olduğu kahramanlık mücadelesi, hain girişimin birinci yılında '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' adı altında anılıyor.

Rabia meydanında Demokrasi nöbetine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, İl Emniyet müdürü Veysel Tipioğlu diğer yetkililer ile vatandaşlar katıldı. Çok sayıda kişinin katıldığı programda, vatandaşlar toplu halde yatsı namazı kıldıktan sonra dua etti. Haliliye Belediyesi Mehteran Takımı'nın sahne aldığı etkinliğin sabaha ezanı kadar sürdü.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 09:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 2 yıl Önce

sürekli meydanlar namaz kılanlarla dolu ? tavuk arazi alacak komşu çocukları için neden adam öldürülüyor bu kadar tefecilik neden çok soruyorum eyyy urfa ? dindarlık başka kültürlü olmak başka şey ikisinide birleştirip yaşayalım inşAllah

SIRADAKİ HABER