Urfalılar iş için İŞKUR’a akın etti ama…

Şanlıurfa’da vatandaşlar bir fabrikanın işçi aldığını duyunca İŞKUR’a akın etti. Sabah saatlerinden itibaren İŞKUR önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar işi kapmak için adeta bir birleriyle yarıştı. Yarış yetkililerin yaş sınırını açıklamasıyla isyana dönüştü.

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren bir çorap fabrikası eleman alacağını duyurdu. İŞKUR tarafından yapılan açıklamanın ardından İŞKUR İl Müdürlüğü önüne adeta akın yaşandı. Bina önünde toplanan vatandaşlar iş seçmelerini beklerken, yetkililerin “30 yaş üzeri olanlar gidebilir” demesi üzerine iş bekleyenler isyan etti.

Sabahın erken saatlerinden itibaren alanda bekleyen vatandaşlar; “ Benim yaşım 43, o 40 diğeri 35 ne yapalım evimize ekmek götürmeyelim mi? Suriyelileri kaçak olarak çalıştırıyorlar. Asgari ücret bin lira ama Suriyeliler 400 liraya çalışıyor” dedi.

“ÖZEL İŞ İÇİN BİLE TORPİL GEREKİYOR”

Özel sektörde bile artık torpil döndüğünü belirten işsiz vatandaşlar isyan etti. Patron ile İŞKUR yetkilileri ile görüşmeler yaptıklarını fakat sonuç alamadıklarını belirten vatandaşlar; “Sabahtandır buradayım kimse bizimle ilgilenmiyor. Patron ile görüşüyoruz, İŞKUR ile görüşüyoruz kimse bize dönüş yapmıyor. Artık özel iş yerinde bile torpil gerekiyor. İki çocuğum var astım hastası ne yapacağımı bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2015, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER