Urfalı Yazardan, Dünya'nın yörüngesini değiştiren Kitap

Şanlıurfalı Akademisyen Siyaset Bilimci Kenan Karataş’ın “İstihbarat Örgütleri” adlı kitabı tüm kitap evlerinde ve kitap satış noktalarındaki raflarda yerini aldı.

Şanlıurfalı Akademisyen Siyaset Bilimci Kenan Karataş’ın “Anadolu’nun Kadim Halkı Zazalar” adlı kitabından sonra ikinci kitabı ``İstihbarat Örgütleri`` görücüye çıktı.
Özel bir üniversitede Siyaset Bilimi alanın da doktora yapan Karataş, yüksek lisansını da Siyaset Bilimi üzerine yaptı. Kısa adı TUBDER olan Toplumu Uzlaştırma ve Barış Derneği Genel Başkanlığını da yapan Karataş, aynı zamanda köşe yazarı ve TV kanallarında siyasi yorumculukta yapıyor.
Karataş,İstihbarat alanında bugüne kadar yayımlanmış birçok kitaptan çok daha kapsamlı anlaşılır, sürükleyici ve operasyon içerikli bir kitap olduğunu belirti.
Karataş, İstihbarat Örgütlerinin Önemli Operasyonları
Karataş, Daha önce çıkardığımız “Anadolu’nun Kadim Halkı Zazalar” adlı kitabım belli bir kesime çıkarmıştık, bir yıl istediğimiz hedef kitlesine ulaştık daha sonra basında yine bahsetmiştik yeni kitabım istihbarat üzerinde olacaktı. Sekiz aylık bir süreç içersinde hazırlamış olduğumuz Dünya'nın yörüngesini değiştiren güçler İstihbarat Örgütleri``  adlı kitabımız geçen hafta okuyucuyla buluştu.   Yüksek lisans yaptığım dönemde ben Siyaset bilimi üzerine lisansımı yaptım. O dönemde istihbara yönelik bir hayranlığım vardı. Doktoraya başladığım zaman tüm çalışmalarımı tüm araştırmalarımı terör ve istihbarat üzerinde yönlendirdi.  Bu bilgi birikimi 3-4 yıllık bir araştırmanın sonucu kitaba aktarmak istedim, Kitapta istihbaratın doğuşu , tarihsel gelişme daha sonra modernleşmeye geçişi istihbarat örgütlerinin önemli operasyonları Dünya'da önemli olan Ajanların hayatları ve düzenledikleri operasyonlar  ve 2013 yılında yapılan bir istatistiğe göre Dünya'nın en iyi olarak kabul ettiği ilk yedi arasında yer alan istihbarat örgütlerine ve son olarak milli istihbarat teşkilatıyla ilgili A'den Z'ye aklınıza gelecek bütün sorulara cevap bulacağınız nitelikte bir kitaptır. Türkiye genelinde bir hafta önce çıktı. İstanbul  Uluslararası CNR Kitap Fuarı'nda yer aldı. Şimdi ise Isparta fuarında yer alıyor, Mayıs ayında Urfa'da yapılacak kitap fuarında yer alacaktır. Ayrıca kitap yurdu, diğer internet satış noktalarında temin edebilirisiniz birde yayın evi N-T mağazalarıyla bir anlaşma yaptı. Önümüzdeki hafta içerinse buradaki alış veriş merkezilerin kitap temin edilebilir. Birde bugün Urfanitik gazetesini ziyaret ettik yeni çıkardığımız kitabımızı Tahir bey'e takdim ettik okuyup bize görüşlerini bildirecektir" dedi.
Gülebak, Birikimlerinden Faydalanmak Gerekir
Şanlıurfa çalışan Gazeteciler  Dernek Başkanı Tahir Gülebak ise," Kenan Karataş kardeşimiz gazetemizi ziyaret etti. Kenan Bey gerçekten Şanlıurfa'mızın hem siyasetinde olsun hem terör ile ilgili konularda olsun ve Şanlıurfa'mızın gündemini takip eden bir kardeşimizdir. Ayrıca yeni çıkardığı kitabı ile büyük taktir aldı. Şanlıurfalılar bu kitabi şimdiden okumaya başladı. Kenan bey ilk günden beri Urfanatik  gazetesinde köşe yazarlığı yaparken bile yazılarında çok anlamlı konulara değinirdi. Şanlıurfa'mıza bu tüp insanların ihtiyacı olduğunu bu tip insanların Şanlıurfa'mız yön vereceğinin inancındayım Kenan bey'in terör konusunda çok güzel tespitleri vardı. Ben devlet büyüklerine sesleniyorum bu tip insanları değerlendirmek gerekir, çünkü Doğu'nun içersinden gelmiş bütün aşiretlerin nasıl geliştiğini hepsinin içinde büyüdüğü için çok güzel tespitleri var. Bu birikimden faydalanmak gerekir."dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER