Urfalı teröre karşı 900 KM bisiklet sürecek 

Şanlıurfa’da yaşayan 35 yaşındaki Mehmet Yaşarsoy yaşanan terör olaylarının ardından “ Teröre Hayır” sloganı ile 900 KM pedal çevirecek. 900 KM bisiklet sürecek olan Urfalı boynunda taşıdığı bayrağı Cumhurbaşkanı’na takdim edecek. 

Urfalı teröre karşı 900 KM bisiklet sürecek 

Türkiye’de yaşanan darbe girişimi ve terör olaylarının ardından Şanlıurfa’da emlakçılık mesleği yapan Mehmet Yaşarsoy, “Teröre Hayır” sloganı Şanlıurfa’dan Ankara’ya bisiklet sürecek. Şanlıurfa’dan Ankara’ya bisiklet ile gidecek olan Urfalı Yaşarsoy, 900 KM’yi günde 100 KM olarak turunu 9 günde tamamlayacak. Ankara’ya varan Urfalı Mehmet Yaşarsoy bisiklet sürerken boynunda taşıdığı bayrağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edecek. 

Şanlıurfa’dan Ankara’ya teröre tepki için pedal çevireceğini aktaran Mehmet Yaşarsoy, “tüm Şanlıurfa halkı adına Ankara’ya pedal çevireceğim. Beyaz Saray’a Cumhurbaşkanlığı Külliyesine sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanımıza Başkomutanımıza al bayrağımızı kendi elimle taktim etmeye gidiyorum inşallah mahcup olmam. Günümüzde biliyorsunuz her gün şehit var  bizde bir vatandaşla olarak onlarla yanıp bitiyoruz. O yüzden bunlar bitsin, bunlar kalmasın Cumhurbaşkanımıza Şanlıurfa’dan bizzat teröre hayır demek istediğimizi bildirmek için Ankara’ya buradan pedal çevireceğim. Görüşme imkanım inşallah olacaktır diye düşünüyorum. Sayın cumhurbaşkanımızın beni kabul edeceğine canı gönülden inanıyorum.  Tahminen yüzde 100 KM yol yapmayı düşünüyorum 9 günde oraya varacağım” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER