Urfalı sürücülere HGS şoku

Şanlıurfalı sürücüler evlerine gelen HGS cezalarıyla şok oldu.

Urfalı sürücülere HGS şoku

ŞanlıurfaTIR şoförleri araçlarının dorse plakalarını PTT merkezlerine bildirmedikleri için yaptıkları seyahatler sonrasında yedikleri cezaların birikmesiyle zor durumda kalıyor.

SÜRÜCÜLERİN İKİ PLAKAYIDA KAYDETMESİ GEREKİYOR

Şanlıurfalı uzun yol şoförleri çoğunlukla kullandıkları otoban yolları için HGS kullanıyor. HGS alırken sadece çekicinin plakalarını veren TIR sürücüleri araçlarının arkasında bulunan dorselerin plakalarını PTT’ye kaydetmeyince ceza yiyor.

ÇEKİCİYE YEŞİL IŞIK DORSEYE KIRMIZI IŞIK

HGS gişelerinden geçen Urfalı sürücüler TIR çekicilerinin plakalarına yeşil ışık yanınca yollarına devam ediyor. TIR’ın dorse plakasını arkadan okuyan kamera ise sürücülere uyarı sesi gönderiyor. Yeşil ışık yandığını fark eden sürücüler uyarı sesine aldırış etmeden yollarına devam ediyor.

İLETİŞİM BİLGİLERİ DOĞRU OLMADIĞI İÇİN CEZALAR BİRİKİYOR

HGS cezası yiyen sürücülerin iletişim bilgileri doğru olmadığı için cezaları üst üste birikiyor. Cezaların farkına varmayan sürücüler araç satışlarında büyük sıkıntı yaşıyor.

8800 LİRA HGS CEZASI ÖDEDİ

TIR’larının dorse plakalarını PTT’ye bildirmeyen sürücüler ağır cezalar ödüyor. İletişim bilgileri eksik olduğu için gerekli uyarılar eline ulaşmayan Urfalı sürücüler araçlarını sattıklarında karşılaştığı cezalar ile zor durumda kalıyor. Şanlıurfa’da geçtiğimiz günlerde aracını satan bir sürücü 8800 lira borcu duyunca şok oldu. Araştırmalarını yapan sürücü TIR dorsesinin plakasını kaydetmediğini öğrendi ve 8800 lira borcu ödemek zorunda kaldı.

Sürücülerin bu tarz olaylarla karşılaşmaması için PTT merkezlerine giderek araçlarının dorse plakalarını da kaydettirmesi gerekiyor. 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER