Urfalı Sanatçılardan Göbeklitepe Tanıtımı

Turizm ve Kültür bakanlığınca organize edilen ve Bakan Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy'un da yer aldığı çok sayıda sanatçı Şanlıurfa'ya gelerek kentin tarihi yerlerini gezdiler. Sanatçılar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019 Göbekelitepe yılı ilan edilmesiyle Göbeklitepe pozu vererek tanıtımına katkı sağladılar.

Urfalı Sanatçılardan Göbeklitepe Tanıtımı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy, ülke turizmine katkı sağlamak ve farklı yardımlaşma derneklerine destek olmak amacıyla başlatılan "Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz" projesi kapsamında ünlülerle, Şanlıurfa'nın tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etti. Aralarında, Şanlıurfalı sanatçılar Ferhat göçer, Seyyal Taner ve Bülent inal ile çok sayıda sanatçı Göbeklitepe'ye gezip fotoğraf çektirdiler.

Son yıllarda oynadı Payitaht Abdülhamid'in yıldızı Bülent İnal, Şarkıcı Ferhat Göçer ve Seyyal Taner Göbeklitepe'yi ziyaret etti.

İnal, Harran ve Şanlıurfa Müze Kompleksi'yle Şanlıurfa'nın güzel bir şehir olduğunu vurgulayarak, "Göbeklitepe Türkiye için çok büyük bir değer, sahip çıkıp bu değeri bütün dünyanın bilmesini sağlamamız gerekiyor." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER