Urfalı o çocuk hayata tutundu

Mısır tarlasında çıkan yangında vücudunda yanıklar oluşan 4 yaşındaki kız çocuğu mucize bir şekilde hayata tutundu

Urfalı o çocuk hayata tutundu

Şanlıurfa'da mısır tarlasında çıkan yangında vücudunun büyük bölümü yanan 4 yaşındaki çocuğun el ve ayak parmakları, Mersin Tarsus'taki özel bir hastanede yapılan ameliyatla açıldı.


Şanlıurfa'da 1 ay önce bir mısır tarlasında çıkan yangında vücudunun büyük bölümü yanan 4 yaşındaki kız çocuğu, Mersin'in Tarsus ilçesinde özel bir hastanede yapılan ameliyat ile  el ve ayak parmakları açılarak kullanılabilir hale getirildi.

İddia'ya göre, Şanlıurfa’da bir köyde yaşayan Necmiye ve Yasin Çelik çiftinin 8 çocuğundan olan 4 yaşındaki kızı Fatma Filiz Çelik, arkadaşlarıyla mısır tarlasında oynarken yangın çıktı. Küçük kız çıkan yangının içinde kaldı. Vücudunda yanıklar oluşan küçük kız, çevredeki vatandaşların itfaiye, polis ve sağlık ekiplerini çağırması üzerine olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı. Elinde ve vücudunun çoğu yerinde yanıklar olan küçük kız sağlık ekipleri tarafından Mersin Tarsus'taki, özel bir hastaneye sevk edildi.

3 hafta özel süren bir tedavi'nin ardından küçük kızın doktoru Op. Dr. Ömer Sayar küçük kızın durumunun iyi olduğunu belirtti.

Vücudunda üçüncü dereceden yanık bulunan küçük kızın el ve ayak parmakları ameliyatla ayrılarak açıldı. Sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Küçük kızın hasar gören parmakları için plastik cerrah uygulanacağı iddia edildi.

 

Küçük kızının el ve ayaklarını tekrar kullanılabilecek durumda olmasından dolayı mutlu olduğu görülen Anne Necmiye Çelik, çocuğunun yüzü için yapılacak ameliyattan ise iyi bir haber bekliyor. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER