Urfalı Gençler Dualarla Çanakkale'ye Uğurlandı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin mali katkıları ile düzenlenen 'Şanlıurfa'dan Şanlı Çanakkale'ye: Ecdadın İzinde" Projesinin 16'ncı kafilesi dualarla uğurlandı.

Urfalı Gençler Dualarla Çanakkale'ye Uğurlandı

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna'nın himayelerinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Haliliye, Karaköprü ve Eyyübiye Belediyesinin mali katkıları ile düzenlenen 'Şanlıurfa'dan Şanlı Çanakkale'ye: Ecdadın İzinde' projesi devam ediyor. Toplamda 5 bin 400 örgün eğitim gören öğrenciyi kapsayan projenin 16'ncı kafilesi gerçekleştirilen programın ardından dualarla Çanakkale'ye uğurlandı. 

Programa Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, AK Parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ve Kasım Gülpınar ile Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri katıldı. 

VALİ TUNA: GENÇLERİMİZ İYİ DERS ALMALI

Proje ile ilgili bilgilendirme yapan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, gezi maliyetinin belediyelerin üzerinde olduğunu söyledi. Vali Tuna; " Yaklaşımlarından dolayı tüm belediye başkanlarına teşekkür eden Vali Tuna, "Gençlerimiz İstanbul'u ve ardından Çanakkale'ye giderek çok güzel bir geziye katılacak. Bu gezinin maliyetini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Halliiye, Karaköprü ve Eyyübiye belediyesini tebrik ediyorum. Gençlerimizin de bu geziden çok önemli dersler çıkarmasını istiyorum" şeklinde konuştu. 

BAŞKAN ÇİFTÇİ: ECDADIMIZI, GENÇLERİN İYİ BİLMESİ GEREKİYOR

Programda bir konuşma yaparak gençlere Çanakkale'nin önemini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Dünyada eşi benzeri bulunmayan bir destanın yazıldığı Çanakkale'ye yönelik böylesine bir programa katkıda bulunmak bizleri çok mutlu etmiştir" dedi. 
Çanakkale'de yaşanan destan ile vatanın bölünmez bütünlüğünü tüm dünyaya kanıtlayan kahraman ecdadı, gençlerin çok iyi bilmesi ve tanıması gerektiğini sözlerine ekleyen Başkan Nihat Çiftçi, "Gençlerimizin Çanakkale destanını yerinde, mekanında görerek iyi bir şekilde kavramasını istiyoruz. Tarihimizi bilmezsek geleceği iyi göremeyiz ve bir takım odaklar bizim peşimizi bırakmaz. Tüm bu oyunları bozmak için bir taraftan halkımızın refahı için çalışırken, diğer taraftan gençlerimizi görmemezlikten gelemeyiz. Gençlerimize her türlü yatırımı yapıyoruz. Bu mantıkla da yolumuza devam edeceğiz. Yüce Allah'ımızdan tüm gençlerimizin Çanakkale'yi görmesine vesile olmasını temenni ediyoruz" diye konuştu. 

GEZİ PROGRAMI İSE ŞÖYLE...
Şanlıurfa'dan ilk olarak havayolu ile İstanbul'a gidecek olan kafileye, burada rehberler eşliğinde Topkapı Sarayı, Sultanahmet, Ayasofya, Miniatürk, Eyüp Sultan, Eminönü gezdirilecek. İlk günkü programını İstanbul gezisi ile tamamlayacak olan gençler, akşam saatlerinde otobüslerle Çanakkale'ye geçecek. 
İkinci günün sabahında Çanakkale gezisine başlayacak olan gençler, Şehitlik Abidesi, Seddülbahir, Kocaseyit, Mecidiye Tabyası, Nusret Mayın Gemisi ve Aynalı Çarşı'ya götürülecek ve burada tarih anlamında bilgi sahibi olacak. Gece saatlerinde gezisini tamamlayacak gençler yine havayolu ile Şanlıurfa'da dönecek.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2016, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER