Urfalı Engelliler boğaz turu yaptı

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) İl Müdürlüğü tarafından İstanbul'a gönderilen 15 engelli doyasıya eğlendi.

Urfalı Engelliler boğaz turu yaptı
Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) İl Müdürlüğü tarafından İstanbul'a gönderilen 15 engelli doyasıya eğlendi. Engelliler aileleriyle birlikte boğazın keyfini çıkardı. 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü (İSEM) Florya Engelliler Yaz Kampı’nda misafir ettiği Şanlıurfa'dan gelen engelli ve ailelerine boğaz turu düzenledi. Şanlıurfalı Engelliler düzenlenen gezisi de çiğ köfte ikramını unutmadı.
İstanbul’u daha önce hiç görmemiş engelli ve aileleri için tertip edilen gezide engelli ve aileleri; Kadıköy, Üsküdar, Beykoz, Sarıyer, Rumelihisarı, Ortaköy, Beşiktaş kıyılarını izleme fırsatı buldu. Boğazın eşsiz güzelliklerine hayran kalan engelli ve aileleri, gezi esnasında vapurda kendileri için özel gerçekleştirilen eğlence aktivitelerine de katılarak renkli görüntüler oluşturdu.
Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam Derneği Başkanı Badih Satoğlu, "Engellerimizi  İstanbul belediyesi sosyal işler daire engelliler şubesi ve İstanbul aile ve sosyal politikalar il müdürlüğü karşıladı, İstanbul florya tesisleri, boğaz turu, akvaryum, Eyüp Ensari hava müzesini ne geziler yaptık. dopdolu bir İstanbul gezisi yaşamaktayız. Bu gezinin ana amacı doğu batı kazanmasını sağlamak bu geziye Urfa, Şırnak, batman, Diyarbakır, Hakkari, Bitlis, Van ve Siirt, illeri engellileri katılmıştır bu gezi sayesinde İstanbul'u görmeyenler gördü. Uçağa bilmeyenlerin uçağa bindi Türkiye Cumhuriyeti devletinin engellilerin yanında olduğu bir daha ispatlanmıştır. Bu gezide emeği geçen Başta Sayın aile ve sosyal güvenlik bakanımız Dr. Ramazanoğlunun şahıslarına İstanbul Belediye başkanımız Kadir Topbaş ve müdürümüz Murat Demirmkol, Mazhar Bağlı ve  idarecilerimize şükranlarımızı sunarım" dedi.

 
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2016, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER