Urfalı Başkanlar gazetecilerle buluştu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Akçakale ilçesinde görev yapan gazeteciler ve lise öğrencileriyle bir araya geldi.

Urfalı Başkanlar gazetecilerle buluştu
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Şanlıurfa Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti’nin Öğretmenevinde düzenlediği toplantıya, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, AK Parti İl Başkanı Zeynep Abidin Beyazgül, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ile belediye başkanları ve öğrenciler katıldı.

Burada konuşan Çiftçi, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Ülkenin yönetiminde yasama, yürütme ve yargı güçlerinden sonra otoritelerin dördüncü güç olarak medyayı kabul ettiğini ifade eden Çiftçi, şunları kaydetti:

"Biz belediye başkanı olarak yürütmeyi kullanıyoruz. Bizim çok objektif, çok adil toplumun kamu yararına, kamu için çalışan bir yaklaşımla olaya bakmamız lazım. Biz bu hizmeti yaparken, medya da bizleri gözetlemek, denetlemek, aksayan hizmetleri bizlere aktarmak için var. Medya gözümüz, sesimiz kulağımız olacak. Bu duygularla büyük emek ve fedakarlıklarla mesleğini yürüten kardeşlerimizin Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım."

Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Celal Çiftçi ise gazetecilik mesleğinin bir fedakarlık işi olduğunu belirterek,, mesleğe gönül verecek gençlerin de bu zorluk ve fedakarlıkları bilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Çiftçi, gazetecilik mesleğini anlattığı lise öğrencilerinin meslekle ilgili sorularını da yanıtladı.
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 00:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER