Urfa’da sıcaklık 4 ayda 75 derece düştü

Şanlıurfa’da hava sıcaklıkları 4 ayda 75 derece düştü.

Urfa’da sıcaklık 4 ayda 75 derece düştü

Şanlıurfa’nın hava sıcaklıkları her geçen gün değişiklik gösteriyor. Ağustos ayında 63 dereceleri gören hava sıcaklıkları Ocak ayında -12’yi gördü.

ŞANLIURFA AĞUSTOS’TA 63 DERECEYİ GÖRDÜ

Şanlıurfa geçtiğimiz yaz bunaltıcı bir sıcaklık yaşadı. Ramazan aylarında klimaların önünden ayrılmayan Urfalılar termometrelerde 55 dereceyi gördü. Ağustos ayında kaynama noktasına gelen Şanlıurfa 63 dereceyi gördü.

SICAKLIKLAR KASIM’A KADAR MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE SEYRETTİ

Şanlıurfa’da hava sıcaklıkları Ağustos ayında tavan yaparken, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında mevsim normallerinin üzerinde seyretti. Kasım ayına kadar 25 derecelerde seyreden sıcaklık adeta vatandaşlara yazdan kalma bir hava yaşattı.

URFA ARALIK’TA -8, OCAK’TA -12’Yİ GÖRDÜ

Şanlıurfa Kasım ayından itibaren kışı yaşamaya başladı. Kasım ayının gelmesiyle yağmurları hisseden Şanlıurfa’da kışlıklar yavaş yavaş çıkmaya başladı. Şanlıurfa’da Aralık ayında hava derecesi -8 olarak ölçüldü. Ocak ayının ilk haftasında ise kent merkezinde gece sıcaklığı -12’yi buldu.

4 AYDA 75 DERECE DEĞİŞİM

Urfa’da Ağustos ayı ile Aralık ayı arasında hava sıcaklığı büyük bir değişim gösterdi. Ağustos ayında 63 dereceyi gören Şanlıurfa Aralık aylarının sonunda -8, Ocak ayının başında -12’yi gördü. Şanlıurfa’da değişimin bu denli yüksek olması çöl havasını anımsattı. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER