Urfa’da Oy Kaybettirecek Bir kişi Aday Göstermez”

Koordinatörü Ahmet İnal, Genel Merkezimiz Urfa’da oy kaybettirecek bir kişi aday göstermez dedi. Toplantıya katılan Batman eski Milletvekili Şanlıurfa Koordinatörü Ahmet İnal, aday belirleme süreci ile ilgili bilgi vererek; “Bu süreç şöyle işliyor. Genel

Urfa’da Oy Kaybettirecek Bir kişi Aday Göstermez”

Koordinatörü Ahmet İnal, Genel Merkezimiz Urfa’da oy kaybettirecek bir kişi aday göstermez dedi.

Toplantıya katılan Batman eski Milletvekili Şanlıurfa Koordinatörü Ahmet İnal, aday belirleme süreci ile ilgili bilgi vererek; “Bu süreç şöyle işliyor. Genel Merkezimiz bir takvim belirliyor. Büyükşehir Belediye Başkanlarına delegasyon hazırlamaları söyleniyor. Oluşturulan temayülde delegeler gönüllerinde geçen üç ismi yazdılar. Şeffaf, müdahalenin olmadığı bir oylama yapıldı.

 Bu oylar Genel Merkezimize gönderildi. Yine Sayın Bakanımız Faruk Çelik, Teşkilat Başkan Yardımcımız Nureddin Nebati ve İl Başkanımız Yusuf Eğilmez 4 günlük bir çalışma yaptılar. 

Aday adaylarının yanı sıra 300’e yakın kanaat önderleri, STK Başkanları ile görüşmeler yapıldı. Sonra üniversite ayağında Şanlıurfa’nın sosyolojik yapısı araştırıldı. Kamuoyu araştırması yapıldı.

 Anketler yapıldı. Bu sonuçlar Başkanımızın başkanlığında kurulan 9 kişilik üst kurula intikal ettirildi. Bu çalışmalar neticesinde adayımız belli olacak. Genel Merkezimiz Urfa’da oy kaybettirecek bir kişi aday göstermez.

 Bu çalışmalar neticesinde Salı Günü Adayımız açıklanacak. Biz inançlı insanlarız. Kavmiyetçililk yapmayız. İnancımızda kavmiyet, cinsiyet, milliyet, ırk ve mezhep ayrımcılığı yapmayız.

 Kim olursa olsun etrafında kenetleneceğiz. Hem sahada çalışarak fiili dua etmiş olacağız hemde dille dua ederek sonuçların memleketimize, illimize, partimize ve bize hayırlar getirmesini dileyeceğiz.

 Aday olacak arkadaşımı şimdiden tebrik ediyorum. Aday olmayanlarda liyakatli değiller anlamı çıkmaz. Burada biraz da nasip meselesi var” diyerek örneklerle katılımcıları bilgilendirdi.(URFANATİK)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER