Urfa'da kopan elektrik teli köpeği telef etti

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesi Ulucanlar ilk okulun yanında kopan elektrik telleri tehlike saçıyor. kopan tellerin altında kalan köpek öldü.

Naci ÇETİNDAĞ
Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesi Ulucanlar ilk okulun yanında kopan elektrik telleri tehlike saçıyor. kopan tellerin altında kalan köpek öldü.
Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Ulucanlar Mahallesi’ndeki okulun bahçesinde ve çevresinde  elektrik trafolarının kaldırılmaması ve kopan elektrik teli, öğrencileri tedirgin ediyor. Kopan  elektrik teline temas eden bir sokak köpeği ise telef oldu.
Okul yanında kopan teller tehlike saçıyor. Yağışlarla beraber her yer ıslak ve okul önü olduğundan geliş gidişler çok olduğunu belirten Ulucanlar mahalle muhtarı Mahmut Alkan,"  Birilerine bir şey olduğu zaman mı tadilat edilecek.  Yetkililerden ricamız bir an önce bu arızayı gidersinler, Biz defalarca DEDAŞ'a müracaat ettik tel sürekli okulun kapısının önüne düşüyor, yapıyorlar tekrar kopuyor. Tel ölüm saçıyor yazık illaki birisi ölsün mü ayrıca panolarda ölmüş eskimiş 1986'dan beri bakım onarım hiç yok bunun değişmesi için çok müracaat etik fakat sonuç alamadık DEDAŞ sadece para kazanmasını biliyor insan umurunda değil biz artık bütün milletvekillerimizde, Başbakanımızdan ve Cumhurbaşkanımızdan yardım istiyoruz elektrik telleri bir köpeği çarptı  öldü. Okulun kaloriferi elektrik nedeniyle yandı  çocuklar soğukta ders yapıyor ayrıca panonlar okul içersinde tehlike saçıyor gelip ya yapsınlar yada okul çevresinden kaldırsınlar DEDAŞ sadece parayı değil  bizlerlide çocukları da ve hayvanları da düşünsünler bunlar candır"dedi. 
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER