Urfa’da Kobani göçünün fotoğraf sergisi

Suriye'nin Kobani şehrindeki iç savaş ve kaostan kaçarak Türkiye’ye sığınanların yaşadıkları acı dünya gündeminde uzun süre yer almıştı.

Urfa’da Kobani göçünün fotoğraf sergisi

Genci yaşlısı, kadını erkeği her yaştan binlerce insanın 2014 yılının Eylül ayından itibaren Türkiye'ye göç etmeye zorlanması, dramları ve sonrasında yaşadıkları, Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği (ŞUFSAD) üyesi Arif Faraç'ın fotoğraf karelerinde gözler önüne serildi. Arif Faraç'ın siyah beyaz ve renkli 100 eserinden oluşan fotoğraf arşivi, Şanlıurfa Valiliği, Suruç Kaymakamlığı, Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği (ŞUFSAD) ve Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi iş birliği ile 17 Ocak Pazar günü sergilenmeye başlayacak. Kobani'den göçü ve çadır kentteki yaşamları yakından görme imkanı sunan fotoğraf sergisi Piazza AVM'de gerçekleştirilecek.  


FOTOĞRAF KARELERİNE YANSIYAN İNSANLIK DRAMI
Sergiyi gezenler, son yıllarda karşılaşılan en önemli insanlık dramlarından birisi olarak kabul edilen Kobani göçünü ve sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin göç edenlere karşı büyük bir şefkatle yaklaşımını kare kare izleyebilecek.
Arif Faraç’ın objektifinden yansıyan karelerde, Türkiye’de Suriyeliler için kurulan en büyük çadırkent olan Suruç AFAD Çadırkent Konaklama Tesisleri’ndeki yaşam ve göçmenler için verilen hizmetler de gözler önüne serilecek. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2016, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER