Urfa’da Katledilenler için toplu cenaze namazı kılındı

Şanlıurfa’da Filistin, Mısır, Libya, Suriye, Bangladeş, Arakan ve Gazze’de hayatını kaybedenler için  balıklıgöl’de gıyabi cenaze namazı kılındı. Dergah camisinin platosunda gıyabi cenaze namazı kıldırtırın Anadolu gençlik derneği namazdan sonra basın aç

Urfa’da Katledilenler için  toplu cenaze namazı kılındı

Şanlıurfa’da Filistin, Mısır, Libya, Suriye, Bangladeş, Arakan ve Gazze’de hayatını kaybedenler için  balıklıgöl’de gıyabi cenaze namazı kılındı.

Dergah camisinin platosunda gıyabi cenaze namazı kıldırtırın Anadolu gençlik derneği namazdan sonra basın açıklamasında bulundu. Basın açıklaması yapan Anadolu gençlik derneğin üyesi Halil Atlı “ insan olarak üzerimizde eksik edememeğimiz sorumluklarımız vardır. Bugün İsrail yine gazze’yi  bombalıyorsa, Lübnan’da bir patlama çok sayıda insan yaşamını yitiriyorsa, Irak’ta bombalı saldırılar rutine bağlamışsa, Suriye’de masum insanların kanı dökülmeye devam ediyorsa, Yemen’de şiddet olayları yaşanıyorsa, Somali’de belirsizlik devam ediyorsa incir çekirdeği doldurmayan meseleleri  gündeme yapmak elbette bu olayların güçlerin işlerine yaramaktadır.

Her 6 saniyede bir çocuğun açlık nedeniyle öldüğü, her 4 saniyede bir kişinin mülteci durumuna düştüğü bir gezegende Müslümanların en önemli gündemi insanların yaşam, mülkiyet, inanç, nesil ve akıl emniyetlerinin tesis edilmesi olmalıdır. Yeryüzünü ifsat ederek hükümranlık peşinde koşan zorbalara karşı tüm insanlığın birlikte hareket etmesi gerekmektedir."

 Dedi daha sonra basın açıklamasını yaptıktan sonra grup sesiz bir şekilde dağıldı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER