Urfa'da Güneş enerjileri patladı

Şanlıurfa'da soğuk hava nedeniyle Güneşi enerjileri patlamaya başladı. Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde aşırı soğuklar nedeniyle güneş enerjileri patlamaya başladı. Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı Karaköprü'de etkisini gösterdi. İ

Urfa'da Güneş enerjileri patladı

Şanlıurfa'da soğuk hava nedeniyle Güneşi enerjileri patlamaya başladı.

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde aşırı soğuklar nedeniyle güneş enerjileri patlamaya başladı. Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı Karaköprü'de etkisini gösterdi. İlçede aşırı soğuk ve buzlanma nedeniyle güneş enerjileri ve su saatleri patlamaya başladı. son bir haftadır ilçede aşırı soğuklar nedeniyle çatılarda bulunan güneş enerji sistemlerinin çoğu donarak patladı. aşırı soğukların vanaların, dirseklerin ve su borularının içerisindeki sular dondu.

Enerjisi patlayan Mehmet Aslan "soğuk hava nedeniyle enerjim patladı. 3 gün boyunca ilçede enerji ustası bulamadım. Ustalar çok yoğun. şehir merkezinden Usta getirdim, Sabah çeşmeyi açmıyorum boru patlayacak diye. Abdest alacak suyumu akşamdan hazırlıyorum." diye konuştu.

Su tesisat ustası İbrahim Bayrıbey vatandaşları uyardı. "Güneş doğduğunda ısınan borular genleşerek patlıyor. Vatandaşımız güneş enerjilerinin patlamaması için enerjilere giden suyu tamamen kapatmamalı ve damlamalı şekilde bırakmalı çünkü sular tazyikli geldiği ve havalar soğuk olduğu için patlama meydana geliyor. Boruların patlamaması için izolasyon yapılması gerekekir"ded.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER