Urfa’da 161 Molotof ele geçirildi

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi Devteşti mahallesinde çadır olayında çıkan olaylar sonucu yapılan operasyonlarda 1035, plastik torpil 161 molotof ele geçirildi. Olayla ilgili 22 kişi gözaltına alındı. Devteşti Mahallesinde bir grup, boş bir arazide çadır k

Urfa’da 161 Molotof ele geçirildi

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi Devteşti mahallesinde çadır olayında çıkan olaylar sonucu yapılan operasyonlarda 1035, plastik torpil 161 molotof ele geçirildi. Olayla ilgili 22 kişi gözaltına alındı.

Devteşti Mahallesinde bir grup, boş bir arazide çadır kurmak istedi. Polis ekipleri, gruba çadır kurmamaları ve alanı boşaltmaları yönünde uyarılarda bulundu. Ancak, grupta bulunan ve yüzlerini poşu ile gizleyen bazı kişiler kendilerini uyaran polise taş ve molotof kokteyli attı. Çıkan gerginlik üzerine polis, dağılmaları yönündeki uyarısına uymayan göstericilere biber gazı ve basınçlı suyla müdahale etti. Polis atılan Molotoflar sonrası mahallede yaptığı operasyonlarda şüphe üzerine durdurduğu 63 VV 322 plakalı aracın bağajında 161 adet molotof kokteyli, bin 35 plastik torpil, çok sayıda maske ve eldiven ile patlayıcı yapımında kullanılan deterjan ele geçirdi. Gözaltına alınan 22 kişi, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER