Urfa'ya "Şanlı" Unvanının Verilmesinin 34.Yıl Dönümü Kutlandı

Şanlıurfa’ya Kurtuluş Savaşında gösterdiği kahramanca mücadeleden dolayı 22 Haziran 1984 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “Şanlı” unvanının verilişinin 34. yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Urfa'ya "Şanlı" Unvanının Verilmesinin 34.Yıl Dönümü Kutlandı

Şehitlik Anıtına Çelenklerin bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törene Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Abdülkadir Açar , 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali ve bir çok kamu kurum ve kuruluş müdürü katıldı.

Törende Urfa'ya ''Şanlı'' unvanının verilmesi hakkındaki kanun ve gerekçesi ile kutlama telgrafları okundu.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin,"Şanlıurfamızın Kurtuluş Savaşı'nda gösterdiği kahramanlık ve cesaretin nişanesi olarak 'Şanlı' unvanını almasının 34. yıldönümünü tebrik ediyor, bu şanlı destanın kahramanları olan Onikileri, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum"dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 13:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Memo
Memo - 1 yıl Önce

Bir zamanlar kahraman urfa olan bu sahipsiz memleket kahramanlık unvanı elinden alınmış şanlımaraşin şanlı unvanı urfaya verilmiştir kahramanlık isimlerde değil insanlardadır

Memo
Memo - 1 yıl Önce

Kahraman URFA nın kahramanlığını kanlı maraş iken sonra şanlı maraş sonrada kahraman maraş olmuştur urfanın kahramanlığını satan politikacılara urfanın hakkı haram olsun urfalıların kahraman olduğunu kendi imkanlarıyla düşmanları kovduğünü herkes biliyor tarih yazmış Urfalı sen yayınlama bunları yönetici

SIRADAKİ HABER