Urfa, Urfalı gençlerle yeşilleniyor…

Urfa, Urfalı gençlerle yeşilleniyor…

Urfa, Urfalı gençlerle yeşilleniyor…

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı İpekyol Gençlik Merkezi Yeşil Bir Çevre, Yeşil Bir Şanlıurfa için Ormanlar Fidana Dönmeli Yurdumda adlı faaliyetini Gençlik ve Spor Bakanlığı Genç Gönüllüler Projesi kapsamında Ahmet Yesevi Mahallesinde bulunan Abdullatif Camiinin çevre bakım ve ağaçlandırma faaliyetini kendi üyeleri, gençleri ve camii cemaati birlikte gerçekleştirdi. Projeye Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Önen, Şanlıurfa Gençlik Merkezleri Koordinatörü İbrahim Halil ALP, İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm Aktabur, Gençlik Merkezleri liderleri, personelleri, üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Önen; Gençlik Merkezleri yaptığı faaliyetlerle gençleri bilinçlendiriyor, zamanlarını en iyi şekilde geçirmelerini sağlıyor. Bugünde ağaç ekimi ve çevre düzenlemesi ile güzel bir etkinliğe imza atmış bulunmaktalar. Emeği geçen Gençlik Merkezi yetkilileri ve İl Müftülüğüne teşekkür ediyorum.

Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık; Gençlik Merkezlerinde yapılan çalışmaları önemsediklerini,  gençlerin her zaman yanlarında olduklarını çocuklarımıza çevre bilincini, ağaç sevgisini kazandırmak adına yapılan faaliyetlerin devam etmesi temennisinde bulundu.

İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm Aktabur ise; Sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerin yanında bir takım seminerler yaptıklarını ancak bugün gençlerimize sosyal sorumluluk gereği Genç Gönüllüler Projesi kapsamında bir farkındalık oluşturmak istedik. Madde bağımlısı ve özel gençlerinde aramızda olduğu ve katıldıkları bu faaliyetin hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 23:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER