Urfa Tek Yürek Oldu

Şanlıurfa'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında "demokrasi nöbeti" son gününde Binlerce Şanlıurfalı ellerinde Türk bayraklarıyla Rabia meydanında buluştu.

15 Temmuz Darbe Girişimi'nin birinci yılında vatandaşların vermiş olduğu kahramanlık mücadelesi, tüm Türkiye'de olduğu gibi Şanlıurfa'da da anılıyor. 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ'nün darbe girişimine karşı vatandaşların göstermiş olduğu kahramanlık mücadelesi, hain girişimin birinci yılında '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' binlerce Şanlıurfalının katılımıyla Rabia meydanında anılıyor.

Demokrasi etkinliğine, Şanlıurfa Valisi Güngör Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Jandarma Alay Komutanı Albay Kemal Timuroğlu, Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın, İl Müftüsü ihsan Açık, Şehit Aileleri ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Yavuz, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum amirleri, gazi ve şehit yakınları, vatandaşlar katıldı.

Akşam namazından sonra Rabia Meydanı'nda düzenlenen ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte, şehitler için dua edildi ve sela okundu. Kent sakinlerinin ellerinde Türk bayraklarıyla ilgi gösterdiği etkinlik, Yatsı namazın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması dev ekranda izlendi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 22:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER