Urfa Otogarında 9 Günlük Bayram Yoğunluğu

Kurban Bayramının 9 günlük çıkmasıyla birilikte hafta sonu Şanlıurfa otogarında büyük yoğunluk yaşandı.

Urfa Otogarında 9 Günlük  Bayram Yoğunluğu
Mustafa Bayar
Kurban Bayramının 9 günlük çıkmasıyla birilikte hafta sonu Şanlıurfa otogarında büyük yoğunluk yaşandı.
Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasıyla birlikte bayramı memleketlerinde geçirmek isteyen vatandaşlar Şanlıurfa Otogarı'na akın etti. 9 Günlük Bayramdan yararlanıp, tatil ya da memleket ziyareti planları yapanlar, iç ve dış seyahatte talebin artmasına neden oldu. Otobüs ve uçaklarda neredeyse tüm destinasyonlara biletler tükendi.
Cuma günü mesainin sona ermesinin ardından akşam saatlerinde bayramı memleketlerinde geçirmek isteyen vatandaşlar, otogarın yolunu tuttu. Firmalar talebi karşılamak için ek seferler düzenlemeye başladı.
Resmi tatilin 9 gün olması nedeniyle, aileleriyle birlikte vakit geçirmek için memleketlerine giden vatandaşlar, dönüşte zorluk çekmemek için, şimdiden gidiş-dönüş biletini kestiler. 
Şirket yetkilileri, bayram tatili planlayan vatandaşların biletlerini erkenden almaları gerektiğini, erkenden bilet almanın, dönüş yolculuklarında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması açısından önem taşıdığını vurguladı. Ayrıca korsan taşımacılık yapan otobüslerden kaçınılması, biletsiz yolculuk edilmemesi ve kurumsal firmalarla seyahat edilmesi öneriliyor.

 
Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2016, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER