Urfa otellerinin rezervasyonları doldu

Şanlıurfa, bölgede yaşanan olaylar ve Suriye’de yaşanan iç savaştan olumsuz etkilendi.

Urfa otellerinin rezervasyonları doldu

Yaşanan olaylar ve iç savaş her konuda olduğu gibi Şanlıurfa’yı turizmde de olumsuz etkiledi. Denizsiz en fazla turist çeken şehirlerarasında gösterilen tarihi turizm şehri Şanlıurfa 2011 yılından bu yana turizmde büyük tehlike yaşıyor. Turistler bölgede yaşanan olaylar ve sınırda yaşanan iç savaştan korktukları için Şanlıurfa’ya gelmiyor.

YAŞANAN OLAYLARDAN ŞANLIURFA ETKİLENMİYOR

Doğuda yaşanan olaylar Şanlıurfa’yı hiçbir şekilde etkilemiyor. Şanlıurfa’da olayların başladığı günden bu yana herhangi bir olay yaşanmazken, büyüyebilecek küçük olayların önüne geçiliyor.

Ayrıca 60 Kilometre uzaklıkta yaşanan Suriye’deki iç savaş Akçakale, Ceylanpınar ve Suruç ilçelerini azda olsa etkilerken, Şanlıurfa Merkez de her hangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Sınır bölgesinde bulunan Tel Abyad, Resulayn ve Kobani bölgelerini YPG güçlerinin almasının ardından çatışmalar son buldu.

YAŞANAN İÇ SAVAŞ URFA’DA YAŞANIYORMUŞ GİBİ GÖSTERİLDİ

Şanlıurfa Suriye iç savaşının yaşandığı günlerde ulusal ve yabancı gazetecilerle doldu taştı. Gazeteciler geceleri sınır bölgesine giderek yayın yapmak yerine yayınlarını Urfa’nın yüksek binalarından yaptı. Canlı olarak televizyonlara bağlanan muhabirler arkalarına Urfa kalesini alarak yayınlarını gerçekleştirildi. Yaşanan bu durum savaşın Şanlıurfa’nın yanında yaşandığı izlenimini verdi.

Şanlıurfa’da yaşanan bu durum, son günlerde Gaziantep ve Kilis sınırlarında yaşanan iç savaş nedeniyle gazeteci akınına uğrayan iki kentte yaşanmaması dikkat çekiyor. Gaziantep ve Kilis’in önde gelenleri yaşanacak bu tarz olaylara izin vermiyor…

MAYIS AYI OTEL REZERVASYONLARI DOLDU

Şanlıurfa’yı yaklaşık 5 senenin ardından dolu dolu bir yaz bekliyor. Suriye’de yaşanan iç savaş ve doğuda yaşanan olaylar turistleri olumsuz etkiledi. Geçtiğimiz yıllarda yaşan olaylardan korkan yerli ve yabancı turistler rezervasyonlarını iptal ederek Şanlıurfa’ya gelmekten vazgeçmişti. Yapılan reklamların ardından Şanlıurfa turizmi tekrardan hareketlenmeye başladı. Şanlıurfa’da her hangi bir olayın yaşanmadığının anlatıldığı reklamlar Mayıs ayı için rezervasyonların tamamı doldurdu.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 13:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serhat
Serhat - 4 yıl Önce

Cok yanlıs bir haber size yakısmadı

SIRADAKİ HABER