Urfa'dan Suriye'ye 6 Tır İnsani Yardım Malzemesi Gönderildi

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu ile kamu kurum ve kuruluşlarının iş birliğiyle temin edilen 6 tır insani yardım malzemesi, Suriye’nin İdlip ve Afrin kırsalındaki ihtiyaç sahiplerine gönderildi.

Urfa'dan Suriye'ye 6 Tır İnsani Yardım Malzemesi Gönderildi
Şanlıurfa Sivil toplum kuruluşları İnsani yardım platformunun Suriye'nin Afrin ve İdlip kentine , temel ihtiyaçlardan oluşan 6 tır insani yardım malzemesi düzenlenen tören ile uğurlandı.
Platformun Yenice Mahallesi'ndeki deponun bahçesinde düzenlenen törene, Büyükşehir Belediye Başkan vekili İsa Kızıldemir, Memur-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, Platform Başkanı Osman Gerem ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsa Kızıldemir, Türkiye'nin tüm imkanlarını seferber ederek mazlumlara sahip çıktığını söyledi.
Platform Başkanı Osman Gerem ise,"Ramazan bereket ayıdır, biz de her zaman olduğu gibi bugün de mağdur, mazlum ve şu anda kendi ülkelerinde muhacir duruma düşmüş kardeşlerimizin gönlüne sevinç, sofralarına bereket olsun diye 6 tır insani yardım gönderiyoruz. Bu iyilik tırlarımızın yola çıkmasına vesile olan herkese teşekkür ediyoruz"dedi.
Konuşmaların ardından Eyyübiye Müftüsü Adem Dobur, İslam coğrafyasında yaşanan olumsuzlukların sona ermesi için dua etti. Ardından 6 tır'dan oluşan yardım malzemesi Suriye'ye gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 13:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
zaza
zaza - 1 yıl Önce

Suriyeliler avrupa yaşar gibi urfada yaşamaktalar. urfada ve diğer ilçelerinde evine günlerce et götüremeyen insanlar var ...birazda onları düşünelim.bir an önce ne yapılacaksan yapılsın SURİYELİLERİ topraklarına gönderin.

misafir
misafir - 1 yıl Önce

urfa merkez ve ilçelerinde yaşayan savaş mağduru kadınlara çocuklara yardımcı olan el uzatan sivil toplum kuruluşlarına teşekkürler

SIRADAKİ HABER