Urfa'da taşımalı eğitimin çamur çilesi

Şanlıurfa’da asfaltlanmayan yollar, kış aylarında çile merkezi haline geliyor. Özellikle taşımalı eğitimle okula giden öğretmen ve öğrenciler, oldukça sorun yaşıyor. Bu durum, hemen hemen her ilçede görülebiliyor.

Urfa'da taşımalı eğitimin çamur çilesi
Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde yağışlar nedeniyle çamurlaşan yollar, köy okulunda eğitime bir gün ara verilmesine neden oldu. İlçeye bağlı Ayşe İlköğretim okulundaki öğretmen ve öğrenciler, servis çamura batınca okula ulaşamadı. Taşımalı eğitim sisteminin uygulandığı okulda, öğretmen ve öğrenciler bu sorunlarının giderilmesini istemiyor.  

İlçeye 20 kilometre uzaklıkta bulunan okulundaki öğretmen ve öğrenciler, yağışlı günlerde çamurla mücadele etmek zorunda kalıyor. Öyle ki bu sorunlar her yıl yaşanıyor. Asfaltlanmayan yol, öğretmen ve öğrencilere olduğu gibi, köy halkına da aynı sorunu yaşatıyor. 

Bölgeyi etkisi altına yağışlar nedeniyle çamurlaşan köy yolları, öğretmen ve öğrenciler açısından böyle bir sıkıntı doğururken, bu yolların stabilize edilmesi bekleniyor. Her yıl benzer manzaralar ortaya çıkarken, vatandaşlar, yollarının yapılmasını bekliyor. Köy yolunun bu şekilde olması karşısında servisler çamura batarken, servis şoförleri artık bu sorunun çözülmesini istediklerini belirtti.

HABER: Rıdvan ORTAKAYA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2016, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER