Urfa'da Suriyelilerin Avrupa Hayali

Şanlıurfa'da, Suriye sığınmacılar ve göçmenlerle dayanışma derneğin (SGDD- ASAM) Şanlıurfa il temsilciliğin açtığı büroda Avrupa'ya gitmek için isim yazdırılıyor söylentisi üzerine ismini yazdırmak isteyen Suriyeliler, uzun kuyruk oluşturdu.

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesi Bahçelievler mahallesinde açılan sığınmacılar ve göçmenlerle dayanışma derneğin (SGDD- ASAM) Şanlıurfa il temsilciliğin açtığı büroda başta Kanada, İngiltere, Belçika ülkelerine Suriyeli göçmen göndereceği söylentisi kısa sürede kentte yayıldı. Avrupa'ya gitmek isteyen yaklaşık 500 Suriyeli isim yazdırmak için uzun kuyruklar oluşturdu.

Avrupa ülkelerine gitmek için isim yazdırmak isteyen Suriyeli aileler, açılan büronun önünde uzun kuyruk oluşturdu. Sığınmacılar, isim yazdırmak için soğuk havaya rağmen çocuklarıyla saatlerce kuyrukta bekledi. Yakınlarının Avrupa'daki ülkelerde olması nedeniyle büroya başvuruda bulunduklarını söyleyen bazı sığınmacılar, "Şanlıurfa'da rahatız ama aile fertlerimiz Avrupa ülkelerinde. Ailelerimizin bölünmemesi için Avrupa'ya gitmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Dernek yöneticilerinin bunun bir dedikodudan ibaret olduğunu söylemesine karşın kalabalık dağılmadı. Kalabalık, polisin uzun uğraşları sonrası dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 12:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
urfalı
urfalı - 10 ay Önce

bu soğuk kış günlerinde savaş mağduru kadınlara çocuklara yardımcı olanlara teşekkürler savaş mağduru çocuklar üşümesin

SIRADAKİ HABER