Urfa'da sorunlar bitmek bilmiyor

Şanlıurfa'da yaşanan sorunlara sizin pencerenizden baktık.

Urfa'da sorunlar bitmek bilmiyor
Urfanatik ekibi olarak Şanlıurfa'daki sorunları ele aldık. Şanlıurfa'daki sorunların ardı arkası gelmiyor. Ulaşım, sağlık, temizlik de buna dahil. Bu sorunları birde vatandaşların ağzından dinledik.

Urfalı vatandaşların yaşadığı en büyük sorunlardan biri sağlık oldu. Şanlırfa'da özel hastanelerin kapatılmasıyla beraber Sağlık Ocakları ve Devlet Hastaneleri'ne akın eden vatandaşlar sıra beklemekten, hastane içerisindeki yoğunluktan ve eksik muayeneden dolayı şikayette bulundu.  Özel Hastane ve Tıp Merkezlerinin tekrar açılmasını istedi. Yeterli muayene hizmeti görmediklerini belirten vatandaşlar bu duruma tepki gösterdi. Vatandaşlar;

'' Yeterli hizmeti görmüyoruz. Özel hastanelerde bir farklı ilgileniyorlar. Devlet hastanelerinde de ilgileniyorlar fakat yeteri kadar değil.'' dedi

Ulaşım sıkıntılarının da beraberinde bulunduğu Şanlıurfa'da Abide, Emirgan, Halk Eğitim Merkezinden itibaren trafik sıkıntıları yaşanıyor. Bu duraklamalardan dolayı isyan eden sürücüler, yaşanan bu sıkıntılarını dile getirdi.

'' Halk Eğitim ve Eski valilik caddesindeki otoyolda üst geçit bulunmadığı için kaza yapma riski artıyor. Yayaların bilinçsizce karşıya geçmesi de buna neden doğuruyor. Yeteri kadar uyarı levhası, trafik ışığı yok.'' ifadelerini kullandı.

 Araçların hızlı geçişinden dolayı karşıya geçemeyen yaşlı vatandaşlar bu durumla ilgili yaşadıklarını anlattı.

'' Arabalar çok hızlı geliyorlar, karşıya geçmek için müsade bile etmiyorlar. Yaş 70'i bulmuş, Hızlı hızlı yürüyecek halimiz yok. Keşke, bir üst geçit yapılsa çok iyi olur'' şeklinde konuştu.

Otobüs hatlarındaki sıkıntıları da ifade eden vatandaşlar Ring-1 ( R-1) otobüslerindeki kalabalıktan ve otobüsteki klimaların çalışmadığından dolayı  vatandaşlar bu konuda sert ifadelerde bulundu.

''Bu ramazanda; bu sıcakta otobüsün içinde hamile bayanlar bile varken bu klimaları açmıyorlar. Allah aşkına ya. Biz bu otobüse 1.50 lira para veriyoruz ama hizmet sıfır'' sözlerini sarf etti.

Yaz sezonunun gelmesiyle beraber elektrik sıkıntılarının yaşandığı Şanlıurfa'da, vatandaşlar elektrik kabloları, trafoların güçlendirilmemesi konusunda ki tepkisini ortaya koydu. Vatandaşlar yaz sezonunda 6 saat elektrik kesintileri yaşadıklarını ve bu durumdan şikayetçi olduklarını DEDAŞ yetkililerinin bu konuda çalışmalara başlamasını gerektiğini ifade etti.

Karaköprü-Abide yolu üzerinde yapılan dargeç ulaşım anlamında büyük bir yaratıyor. Yapımı süren dargeçidin Ambulanslar ve tır gibi büyük araçlara engel oluşturuyor. Bu nedenle yaşanan trafik sıkıntılarından dolayı vatandaşların tepskisi büyüyor. Bu çalışmaların hızlandırılmasını talep ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER