Urfa'da Sokakta Kalanlara Yardım Eli

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, soğuk kış gününde sokakta kalan evsizlere Güçsüzler evini açtı.

Urfa'da Sokakta Kalanlara Yardım Eli
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri Kışın sokakta yaşamak zorunda kalan ve donma tehlikesi geçiren evsizlerin ve kimsesizlerin kimsesi oluyor.
Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri sokakta kalan ve donma tehlikesi ile karşı karşıya olan vatandaşları ekip araçları ile toplayıp barınma amaçlı tesislere teslim ederek evsizlere yemek, yatak, kıyafet ve sıcak bir ortam sağlanıyor.
Şanlıurfa'da soğuk ve yağışlı hava kimsesiz ve evsiz vatandaşlar için büyük risk oluşturuyor. Büyükşehir Belediyesi de bu kapsamda yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için kent genelinde sürekli devriye atıyor. Ekipler, yapılan ihbarları, köprü atları, bankamatik köşeleri, hastane acilleri gibi noktaları yaya ve araçlı ekiplerle dolaşıyor. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, sokakta kalmak zorunda kalan vatandaşları tespit edince Güçsüzler evine yerleştiriyor.
YORUM EKLE
YORUMLAR
yerel yardımsever
yerel yardımsever - 5 ay Önce

haberinizi okudum güzel bir hizmeti tebrik ederim. lakin 30.01.2019 tarihinden yaşlı bir vatandaşı tarafınızca açılan güçsüzler yurduna yönlendirmek istememe rağmen 0414-318-51-00 nolu telefonu aradığımda bu tür bir güçsüzler evinin olmadığı söylendi. lütfen tarafıma detaylı bilginin verilsin. şu anda gerçek anlamda güçsüzler evine ihtiyaç duyan bir vatandaş var.

SIRADAKİ HABER