Urfa'da Rusya'ya tepki gösterip pamuk ektiler

Şanlıurfa'da Sınır ihlali yapan Rus savaş uçağının vurulmasının ardından Rusya, Türkiye'den meyve-sebze ithalatını durdurdu.Çiftçilerde ambargoya karşı nar bahçelilerin söküp yerine pamuk ekmeye başladı. Güneş, " Pamuk ekeriz çöpünü de odun yapar yandırırız ısınırız doğal gaza ihtiyacımız yok"dedi.

Urfa'da Rusya'ya tepki gösterip pamuk ektiler
Şanlıurfa'da Sınır ihlali yapan Rus savaş uçağının vurulmasının ardından Rusya, Türkiye'den meyve-sebze ithalatını durdurdu.Çiftçilerde ambargoya karşı nar bahçelilerin söküp yerine pamuk ekmeye başladı. Güneş, " Pamuk ekeriz çöpünü de  odun yapar yandırırız ısınırız doğal gaza  ihtiyacımız yok"dedi.
Şanlıurfa'nın   Haliliye ilçesinin Kısas mahallesinde çiftçiler  Rusya'nın meyve ve sebze   ambargosuna karşı Nar bahçelerini söküp  yerine pamuk ekmeye karar verdiler .
Sınır ihlali yapan Rus savaş uçağının vurulmasının ardından Rusya, Türkiye'den meyve-sebze ithalatını durdurdu. Domates, kabak, salatalık, üzüm ve narenciye ürünleriyle geri gönderildi.
ÇUKOBİRLİK Genel Başkan Yardımcısı  Selahattin Güneş  yaptığı açıklamada,"  Rusya meyve ve Sebze  almayacakmış  bizde Nar bahçelerini  sökeriz ,sebzede ekmeyiz  yerine pamuk  ekeriz, Türkiye'nin   pamuk ihtiyacı var. Tüm  çiftçilerimizi pamuk ekmeye davet ediyorum . Rusya'nın bize ihtiyacı var  pamuk ekeriz çöpünü de  odun yapar yandırırız ısınırız doğal gaza  ihtiyacımız yok ,Bugün kısas mahallemizde çiftçilerimiz tarafından  Rusya Krizinden dolayı  Nar bahçeleri sökülmeye başladı artık verimli Şanlıurfa arazilerinde   pamuk ekmeye  karar verdiler. Bizde ÇUKOBİRLİK olarak her zaman çiftçimizin yanında olmuşuzdur. Türkiye  pamuğun yüzde 41'i karşılayan Şanlıurfa'da artık pamuk hasadı da  yüzde 50 olacaktır. Şanlıurfa çiftçilerimiz her zaman  devletinin   yanında olmuştur ,biz  ÇUKOBİRLİK  olarak pamuğun  yaygınlaşması için  projelerimiz devam etmekteyiz" dedi.


Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2015, 09:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elektrik parasını öde!!!! sonra pamuk ek!!!
Elektrik parasını öde!!!! sonra pamuk ek!!! - 4 yıl Önce

tabii elektrik bedava olunca pamuk ekerler. bir sapını da sobada yakacaklarmış. Allah aşkına bi kırsal kesime bakın hangi evin bacasından duman çıkıyor. Bir Urfalı olarak bu durumu şiddetle kınıyorum...

SIRADAKİ HABER