Urfa'da Jokeylerin Gösterileri Büyük Beğeni Topladı

Şanlıurfa'da TJK’nın en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan At’la Terapi Merkezi’nin 5.’si, Şanlıurfa Hipodromu’nda açıldı. Açılıştı jokeylerin gösterileri büyük beğeni aldı.

Urfa'da Jokeylerin  Gösterileri Büyük Beğeni Topladı

Türkiye Jokey Kulübü’nün engelli çocukların tedavisine alternatif olarak hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi At’la Terapi Merkezi, İstanbul Veliefendi, Diyarbakır, İzmir Şirinyer ve Bursa Osmangazi hipodromlarının ardından Şanlıurfa Hipodromu’nda hizmete girdi

Şanlıurfa Hipodromu bünyesinde faaliyet gösterecek At’la Terapi Merkezi’nin açılış törenine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Yasin Kadri Ekinci,Harran üniversitesi rektörü Ramazan Taşaltın, İl Milli Eğitim müdürü Şerefettin Turan ve TJK Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşti At’lı dayanıklılık yarışması ve at’lı gösterilerin de düzenlendiği gösteriler yapıldı.

Şanlıurfa Hipodromunda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker At'ın üzerinde yaklaşık 5 saat üzerinde kalarak farkındalık oluşturdu, Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Yasin Kadri Ekinci At'a binmeye çalışırken düştü.

Basın mensuplarını açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, "At'a binmek sevgi işidir, benimde kızım atlara çok meraklı at'a biniyor, seyisliğin cinsiyeti olmaz, erkek te olur kadın da olur o insanın içinden geçen sevgiye bağlıdır.

Özel olarak yetiştirilmiş atlar ve uzman fizyoterapistler eşliğinde terapatik seanslarla fiziksel, zihinsel ve duygusal bozukluğu olan çocukların gelişimine katkı sağlayan At’la Terapi Merkezi, haftanın 3 günü Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 10.30-17.00 saatleri arasında hizmet verecek. Merkezden, tedavisine doktor raporuyla izin verilen tüm engelli çocuklar ücretsiz olarak yararlanabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER