Urfa'da hayat normale döndü

Başarılı şekilde geri püskürtülen darbe girişimi sonrası Şanlıurfa'da hayat normale döndü.

Urfa'da hayat normale döndü
Mustafa Bayar
Başarılı şekilde geri püskürtülen darbe girişimi sonrası Şanlıurfa'da hayat normale döndü.  
5 Temmuz akşamında Türkiye Cumhuriyetini ve AK Parti hükümetini devirmeye yönelik darbe girişiminde bulunulmasının ardından haberi alan Şanlıurfalılar sokaklara dökülmüş, meydanları doldurmuştu. Dört gündür Sabah saatlerine kadar polisle birlikte meydanlarda devletine sahip çıkan Urfa'da hayat normale döndü.
Türkiye’de darbe girişiminin ardından Urfa'da hayat normale dönüyor. Türkiye’nin önemli noktalarında büyük çatışmalar yaşandı. Siviller hayatını kaybetti ancak bu girişim sabah karşı erken saatlerde büyük ölçüde sonlandırıldı. Tugay ve Jandarma önüne iş makileriyle kapatıldı. Kent genelinde ücretsiz sağlanan toplu taşıma araçlarıyla vatandaşlar işlerine gidip dükkanlarını açmaya başladı.
Türkiye'nin en sıcak illerinden Şanlıurfa'da girişilen darbe girişiminden sonra vatandaşlar meydanlardan inmeyerek demokrasiye sahip çıktı. Darbe girişiminin beşinci gününde vatandaşlar normal hayatlarına dönmeye başladı.Haşimiye meydanında bulunan iş yerlerinde alış verişi hareketliğiyle birlikte Yerli turist tarihi Balıklıgöl platosuna gelmeye başladı. Bir çok esnaf iş yerine Türk bayrağını asarak darbeye karşı olduğunu belirti. 
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER