Urfa'da Hasta Yakınlarına Uyuşturucunun Zararları Anlatıldı

Şanlıurfa'da 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile mücadele günü dolayısıyla Yeşilay şubesi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile vatandaşlara bilgilendirme broşürü dağıtıldı.

Urfa'da Hasta Yakınlarına Uyuşturucunun Zararları Anlatıldı

İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi tarafından Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü dolayısıyla uyuşturucuyla mücadelede farkındalık standı açıldı.

Program çerçevesinde Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki kalan hasta yakınlarına broşür dağıtılarak uyuşturucunun zararları konusunda bilgi verildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik,"26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü dolayısıyla, gün içinde çeşitli etkinler yaptık, şu anda da Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma hastanemizde standımızın açılışını yaptık, bu mücadeleyi aşırı önemsediğimiz için insanlara ulaşabildiğimiz her yerde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Amacımız daha temiz bir gelecek için bağımlılıklardan uzak bir nesil yetiştirmektir. Stant için emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz" dedi.

Dünyada uyuşturucu kullanma alışkanlığında artış olması ve bunun insanlık için büyük bir tehdit oluşturduğu gerçeğinden hareket eden Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1987 yılında aldığı bir kararla, uyuşturucusuz temiz bir toplum hedefine ulaşma ve uluslararası alanda eylem ve iş birliğini güçlendirme konusundaki kararlığını vurgulamak amacıyla, 26 Haziran tarihini "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" olarak belirlemiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER