Urfa'da etkili sağanak sele neden oldu

Şanlıurfa'da aniden bastıran sağanak yağış bazı kırsal mahallelerde sele neden oldu. Harran ilçesi kırsalında ekinler zarar görürken, Buğday Kuyusu Mahallesinde ise bazı evleri su bastı, Özlü Mahallesi'nde ise iki ahırı su bastı, 14 hayvan telef oldu.

Şanlıurfa'nın Harran ve Akçakale ilçesinde Akşam etkili olan dolu, sağanak yağışın ardından oluşan sel, hayatı olumsuz etkiledi. Selde binlerce dönüm arazideki ekinler yok oldu. Sel nedeniyle vatandaşlar tehlikeye karşı evlerini boşaltı.
Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde akşam saatlerinde sağanak yağan yağmurdan dolayı birçok evi su bastı. Vatandaşlar zor durumda kaldı. Sağlık, Ulucanlar, Yardımcı, Alaca, Özlü ve Buğday kuyusu mahallesinde birçok ev su basınca vatandaş evlerini boşatmak zorunda kaldı. Hayvan kümesleri, ahırlar zarar var. Özlü Mahallesi'nde ise iki ahırı su bastı, 14 hayvan telef oldu. Birkaç evde değerli eşyalar, yataklar, beyaz eşyalar zarar gördü ve birçok yol, da sular altında kalırken bölgede elektriklerde kesildi. Büyükşehir Belediyesi ve DSİ ait iş makineleri su baskıların olduğu bölgede gece çalışmalara başladı.
Sele ve dolu nedeniyle Suruç ve Hilvan ilçesi kırsalında ekinler zarar görürken, Suruç ilçesinde ise bazı evleri su bastı. Yağmur suları, ilçeye bağlı Karaca kırsal Mahallesi'nde kümesleri de vurdu. Birçok kümes hayvanı sele kapılarak telef oldu.
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 09:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
fikret cezik
fikret cezik - 1 yıl Önce

ağaç ve orrman şart

SIRADAKİ HABER