Urfa da enerji verimliliği ve israfı konuşuluyorUrfa’da enerji verimliliği ve israfı konuşuldu

Murat ÇİFTÇİ Panele Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ugur Şenlik, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Ziya Karakılıç, STK temsilcileri, kurum amirleri ve davetli misafirler katıldı. Slâyt gösterisi ile başlayan panel konuşmalarla devam etti.

Urfa da enerji verimliliği ve israfı konuşuluyorUrfa’da enerji verimliliği ve israfı konuşuldu

Murat ÇİFTÇİ

Panele Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ugur Şenlik, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Ziya Karakılıç, STK temsilcileri, kurum amirleri ve davetli misafirler katıldı.

Slâyt gösterisi ile başlayan panel konuşmalarla devam etti.

Programın açılış konuşmasını Dicle EPSAŞ Müdürü Neşet Demirbağ gerçekleştirdi. Demirbağ şunları söyledi;

"Dicle EPSAŞ olarak 50 bin tane broşür bastırarak enerji verimliliği israfı ve çevresel etkilerini en aza indirilmesi için çaba sarf ediyoruz. Enerji israfının önlenmesi, enerji maliyetinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi ve çevrenin korunması için, enerji verimliliğinin artırılması hedeflenmektedir. Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Şırnak’ta bu yıl enerji verimliliği haftasında bu tür etkinliklerle çevresel konulara bu illerde dikkatleri çekiyoruz."

Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Ziya Karakılıç ise, “Enerji insan hayatını sağlıklı güvenli bir şekilde sürdürebilmesi için gerekli olan en temel ihtiyaçlardan biridir. Günümüzde enerjinin kullanıldığı alanlar sayamayacak kadar çoktur. Enerji yoksa hayatta yoktur diyebileceğimiz bir devirdeyiz. Enerji doğru kullanılmazsa ekonomik kayıplara israfa ve çevresel sorunlara neden olabilir” dedi.

Şanlıurfa'da böyle bir panelin düzenlenmesinin önemli bulduğunu belirten Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ugur Şenlik, “Bu panelin Şanlıurfa'nın enerji verimliliğine katkıda bulunacağına inanıyorum. Paneli düzenlemede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER