Urfa'da Bitmeyen Kuyruklar

Şanlıurfa'da kentin kapasitesine yetersiz kalan hastane veya poliklinikler nedeniyle doktor kapısı önünde uzun kuyruklar oluşmaya devam ediyor.

Urfa'da Bitmeyen Kuyruklar

Kentte sağlık sektöründe yeniden geriye dönüş manzaraları yaşanmaya başladı. Hastanelerin poliklinik önleri yine ana baba gününe döndü. Raporunun sonucunu göstermek için hastalar saatlerce sıra beklerken hasta yoğunlu doktorların da stresini artırıyor.

Mehmet Akif İnan ve Balıklı Devlet Hastanesinde yeni sitemde geçiş ile birlikte vatandaşlar sistemlerin sık sık gitmesi nedeniyle, sıkıntı yaşıyor. Hasta ve hasta yakınlarının yanı sıra sistemlerin sık sık gitmesi nedeniyle, doktorlar ve sağlık çalışanları da yoğunluktan dolayı sıkıntı yaşıyor.

Şanlıurfa'ya pozitif ayrımcılık yapılarak sağlık personeli atamasında öncelik kente tanınsa da hastane ve personel yetersizliği nedeniyle poliklinik önlerinde uzun kuyruklar oluşuyor. Şanlıurfa'da bir doktor, yaklaşık 150 hastaya bakarken Balıklıgöl Devlet Hastanesinde doktorların çoğunluğunun bu sıralar izinde olması bu sayıyı daha da artırıyor. Başı ağrıyan, burnu kanayanlar gibi basit hastalıklar için bile hastanelere akın edenler ise sıraları kat be kat artırıyor.

Zaman zaman gerginliklerinde de yaşandığı Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde vatandaşlar, yetkililerden bir an önce bu sorunu çözmelerini istedi. Yetkililere çağrıda bulunan hastalar,”Acilden hizmet almak için geliyoruz; ama ortada manzara içler acısı. Yoğun kuyruklar var. Polikliniklerde de durum aynı. ardından röntgen ve ultrason sırlarıyla birlikte buraya gelen hasta ancak akşam çıkabiliyor, Yetkililer bir an önce bu duruma el atmasını bekliyoruz.”ifadelerine kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KADİR
KADİR - 2 yıl Önce

KAPALI HASTANELERİ DE BİR AN ÖNCE AÇILMASI LAZIM . YOKSA BAŞKA TÜRLÜ BU KADAR HASTA İLE TEDAVİ MÜMKÜN DEĞİL. ADAM HASTA MI BAKSIN, AMELİYAT MI YAPSIN HASTA MI YATIRSIN NE YAPSIN?

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Haliliuedeki çocuk hastanesi neden açılmıyor bir seneden fazladır kapalı neden değerlendirilmiyor urfa gibi bi memleket dünyanın hiçbiyerinde yok

kaan ata
kaan ata - 2 yıl Önce

özel hastaneler kapandı yük devlet hastanelere bindi bir an önce kapanan özel hastaneler acılmasını istiyoruz urfa lı kaan

alo
alo @kaan ata - 2 yıl Önce

kardeş adam olsaydılar kapanmazlardı ozelde donen dolapları az cok duymuşsundur hastanaye bır kez ugrayana acık kalp amelıyetı beyın amelıyatı hem devleten hem hastadan tahlıl paraları daha sana ne sayayım fetoden kapanan osm polislen catışan yaralıları tedavi eden ursu mu once adam olacaklar adam

SIRADAKİ HABER