Ulucanlar'da özel mülkiyet tartışması

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesi Ulucanlar mahallesinde Dicle Edaş başlattığı örnek köy proje vatandaşların özel mülkiyetine ve sit alanına yapılmak istemesi gerginliğe yol açtı.

Eyyübiye ilçesi  Ulucanlar mahallesinde Dicle Edaş başlattığı örnek köy proje kapsamında eski şebek ve direk hatların değiştirilmesi Mahallede özel mülkiyet ve sit alanı tartışmasına neden oldu. Dicle Edaş enerji kesintileri önlemek Mahallerde tesis, trafo, abonelikleri yenilemek  aynı zamanda  ise, kaçağın önlenmesi ve tahsilatın iyileştirilmesi konusunda mahallede vatandaşlarla yapılan çalışma sonrası Ulucanlar mahallesi örnek köy proje kapsamında çalışma başlattı.  Köy trafo ve direklerin yenile çalışmaları başladı. Eski direk ve trafoların yerine yenileri monte edilmeye başlandı.
Mahalle halkı ise dikilen direklerin özel mülkiyetine girdiğini ve Dicle Edaş'ın özel mülkiyet hakkının ödenmediğini ileri sürerek yapılan çalışmaların durdurulmasın istedi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Naci Çetindağ," Benim özel mülkiyetim 131-7 nolu parsel burada DEDAŞ direk yerleştiriyor. Trafo yerleştiriyor, elimde proje var diyor ama burası hem benin mülkiyetim hemde sit alanıdır. Burada yerleştirdikleri trafo benin tarım alanın içinde artı sit alının içinde yer alıyor. Burada sit alanı olduğundan bir çivi bile çakılamaz ama DEDAŞ buna uymuyor ben yetkileri göreve davet ediyorum" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER