Ulu Cami Şerefesine Dev Türk Bayrağı Asıldı

Şanlıurfa'da Zeytin Dalı Harekatı’ adı altında düzenlenen ‘Afrin Operasyonu’ kapsamında TSK, Mehmetçik ve vatandaşlara moral olması amacıyla Ulu Cami şerefesine dev Türk Bayrağı asıldı.

Suriye ile en uzun kara sınırına sahip olan Şanlıurfa'da, valiliğinin Zeytin Dalı Harekatı dolayısıyla vatandaşlara yaptığı çağrının ardından araçlar, cadde ve sokaklar ile ev ve iş yerleri ay yıldızlı bayraklarla donatıldı. Tarihi Ulu Cami şerefesine dev Türk Bayrağı asıldı.

Operasyon sonrası TSK'ye destek amaçlı Kentte bayrak yarışı başladı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi de kentin ana güzergahındaki tün direklere Türk bayrağı astı, şehir içi otobüslerin tamamına bayrak dağıtıldı. Eyyübiye Belediyesi ise ilçedeki esnaf ve vatandaşa 10 bin, Karaköprü Belediyesi de 5 bin Türk bayrağı hediye etti.

Şanlıurfa merkezde sinagog iken kiliseye çevrildiği daha sonra yıkıldıktan sonra da kalıntılarının yerine Büyük selçuklular döneminde Zengiler tarafından yaptırıldığı tahmin edilen 75 kolon üzerine bina edilen 1200 kişi kapasiteli Kızıl Kilise olarak bilinen Ulu Cami şerefesine dev Türk Bayrağı asıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 17:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zaza
Zaza - 1 yıl Önce

Allah bayragımızı daim etsin

SIRADAKİ HABER