Tarlada oruç tutanların sıcakla imtihanı

Şanlıurfa'da Ramazan ayında 40 dereceyi bulan hava sıcaklıkları tarlada çalışan vatandaşları olumsuz etkiliyor.

Tarlada oruç tutanların sıcakla imtihanı
Mustafa Bayar

Bir yandan işlerini yapan vatandaşlar, bir yandan da sıcaklıklara aldırış etmeden oruçlarını tutuyor.

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesine bağlı Ulubağ mahallesinde tarla işçileri, hem oruc tutuyor, hem de 40 dereceyi geçen sıcağa rağmen çalışmaya devam ediyor. İşçiler tarlada yeşil fasulye topluyor.

Mevsimlik tarım işçileri, yaz sıcaklarına denk gelen Ramazan ayını tarlada karşıladı. Birçok aile çalışmanın verdiği zorluktan dolayı oruç tutamazken, bazı ailelerde sıcağa rağmen oruç ibadetinden taviz vermeden çalışıyor.

Hava sıcaklığının 40 dereceye ulaştığı Şanlıurfa'da gün boyu tarlada çalışan çiftçiler, her şeye rağmen çalışmak zorunda olduklarını belirtiyor.

Ramazan ayının sıcak geçtiğini belirten İşçiler, "Ramazan ayı bu sene zorlu geçiyor. Çünkü günler çok uzun oluyor. Genelde de havalar çok sıcak seyrediyor. 40 derecenin üzerinde çalışmak bizi gerçekten de çok fazla zorluyor. Bu yüzden de oruç tutmak bizi oldukça zorluyor. Tutamadığımız zamanlar oluyor. İnşallah ileride kaza yaparız. Burada yeşil fasulye topluyoruz torbasını 8 lira karşılığında topluyoruz oruç nedeniyle günde en fazla 3 torba toplayabiliyoruz oda 24 liraya mal oluyor ikindi zamanı oruçlu olduğumuzdan işi bırakıyoruz hava ne kadar sıcak olursa olsun orucumuzdan vaz geçmiyoruz yine de tutuyoruz Allah bize yardımcı oluyor" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER