Tamirciler Sıcaktan Korunmak İçin Semsiye Kullanıyor

Şanlıurfa oto tamirci esnafı, ramazanda bazen yağmur bazen yakıcı güneşin altında ekmek paralarını kazanmaya çalışıyor. Oto esnafı kavurucu sıcaklara karşı şemsiye açarak çalışmaya devam ediyor.

Tamirciler Sıcaktan Korunmak İçin Semsiye Kullanıyor

Kentte oto araç tamircileri hava sıcaklığının 35 dereceye çıktığı şu günlerde hem oruç tutup hem de çalışmakta zorlanıyor. Yaz ayına denk gelen Ramazan ayı, araç tamir ustalarının çalışmasını zorlaştırıyor. Araç tamircileri güneşten korunmak için şemsiye açarak Güneş'ten korunmaya çalışıyor.

Oto araç tamir ustaları, zor şartlar altında olsa bile oruç tutmayı ihmal etmediğini söyledi.

Esnaf artan hava sıcaklıkların kendilerini çok zorladığını belirterek," Sabahtan akşama kadar ekmek paramız için çalışıyoruz. Güneşin altında müşterilerimizin arabalarını tamir ediyoruz. Bazen şemsiye açarak güneşten korunmaya çalışıyoruz. Müşterimizi yarı yolda bırakmak istemiyoruz. Her şeye rağmen oruç tutmayı da ihmal etmiyoruz. Ramazan ayının bereketi de kendisi gibi ayrıdır. Sıcaklıklar insanı perişan ediyor ama vazifemizi yapacağız. Orucumuzu tutacağız, namaz kılacağız. Mesleğimizi yerine getireceğiz. Çok şükür şikayetçi değiliz" dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER