ŞUTSO Kayyum Heyeti'nden açıklama

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, yönetimlerini oluşturacağını söyledi.

ŞUTSO Başkanı Sabri Ertekin’in FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alınmasının ardından ŞUTSO’ya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 3 kişilik kayyum heyeti atandı. Kayyum heyetinin içerisinde ŞUTSO’da uzun yıllar başkanlık yapan İsmail Demirkol kayyum heyet başkanı olarak atanırken, ŞUTSO eski genel sekreterlerinden Hasan Hayırlı ile Emin Bayarslan da kayyum üyesi olarak atandı.

Atanan kuyyumun ardından ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, yapacakları hakkında basın mensuplarına açıklama yaptı.

 Yıllar sonra tekrarda ŞUTSO’da görev alan Demirkol, “Yıllar sonra tekrar birlikteyiz. İnşallah hayırlı hizmetler vesilesi olur. Biz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasına kayyum olarak atanmış heyetiz. Onlarla birlikte bu süreci tamamlayacağız. Üç ay içerisinde bizim görevimiz boşalan meclis üyeliklerine, meslek komitelerinin yedeklerinden üyeleri çağırarak meclisi oluşturmak ve oluşan meclisle Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası yönetimini ve başkanının seçilmesini sağlamak. Bunun için bugün Şanlıurfa Merkez İlçe Hâkimi ile randevu aldık, onunla görüşeceğiz. Bu süreci belirleyeceğiz. Sayın Valimizi ziyaret edeceğiz, bazı acil konuları görüşeceğiz. Onun dışında bizim bu seçim sürecinin tamamlanması konusu dışında bir tasarrufumuz yok. Neden? Odanın temsilcisi meclistir, meclisin belirleyeceği yönetim kuruludur, icra yetkisi yönetim kurulundadır. Yönetim kurulu belirlendikten sonra tüm işler onlar tarafından yürütülecektir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2016, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER