Suriyeliler de Ramazan molası verdi

Şanlıurfa’da lokantalar açan Suriyeliler Ramazan molası verdi.

Suriyeliler de Ramazan molası verdi
Şanlıurfa'da bulunan Suriyeliler, ucuz işçilikle kazanamadıkları parayı ticarete kazanmak amacıyla Urfa’nın çeşitli noktalarına lokantalar ve benzeri işler açtı.

Urfa’da resmi olmamak ile beraber yaklaşık 800 bin Suriyeli bulunuyor. Açılan iş yerleri lokantalar Urfa’da bulunan 800 bin Suriyeliye hitap ediyor. Suriyeli lokantalar Urfalı lokantalar gibi Ramazan molası verdi. Sabahları oruç nedeniyle iş yerlerini açmayan Suriyeliler akşam saat 18.00’dan sonra iş yerlerini açarak vatandaşlara hitap ediyor.

Kapalı olan Suriyeli iş yerlerinin önünü ise seyyar satıcılar mesken eyledi. Suriyeli iş yerlerinin önünde Suriyeli seyyar satıcılar Suriye ekmeği satmaya başladı.

Urfalı firmalar ise Suriyeli firmalara uygulanan politikalar nedeniyle isyan ediyor. Suriyelilerinde ekmek kazanmaya hakkı olduğunu belirten vatandaşlar aynı şartlarda çalışmak istediklerini belirterek, “Suriyelilerden vergi alınmıyor, iş yerleri prosedürlere uymuyor, bize yapılan belge ve temizlik baskıları Suriyelilere yapılmıyor” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2016, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER