Suriyeli çocuklara bayram öncesi yardım

Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle yetim kalan 270 yardıma muhtaç Suriyeli çocuğa ayakkabı, kıyafet ve oyuncak hediye edildi.

Suriyeli çocuklara bayram öncesi yardım

 Şanlıurfa İnsanı Yardım Platformu (İHH) tarafından ülkelerinde yaşanan iç savaş dolaysıyla anne ve babalarını kaybeden yetim Suriyeli çocuklara ayakkabı, kıyafet ve oyuncak yardımı yapıldı.

Türkiye’de en fazla sığınmacının bulunduğu illerin başında gelen Şanlıurfa’da, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerin yardımlarıyla her hafta sonu düzenlenen yardım etkinlikleri kapsamında Viranşehir ilçesinde bulunan konteyner kentte kalan yaklaşık 150 çocuk bayram öncesi sevindirildi.
Viranşehir’deki minibüslerle Şanlıurfa Merkez’de bulunan Paşabağı Mahallesi’ndeki İnsani Yardım Platformu (İHH) yardım mağazasına getirilen çocuklara hayırseverler tarafından bağışlanan kıyafetler, ayakkabılar ve oyuncaklar Suriyeli yardıma muhtaç çocuklara verildi. 
Yardımların ardından Cumhuriyet Tesislerine götürülen Suriyeli çocuklara yemek yedirildi. Yemeklerini yedikten sonra minibüslerine binen Suriyeli çocuklar Viranşehir’de bulunan çadır kente geri götürüldü.
İnsani Hayat Platformu Mağaza Sorumlusu Veysel Toprak hayırseverlerin yaptıkları destekler ile bu çocuklara yardımda bulunulduğunu belirterek;
Toprak, "Bugün 270 çocuğumuzu yeni kıyafetlerle tanıştırıp adeta erken bayram yaşatmış olduk. Şimdiye kadar ise burada 3 bin Suriyeli yetim veya öksüz çocuğu giydirdik. Bundan sonra da çalışmalarımız artarak devam edecek. Bizlere destek veren hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Bu mübarek günde yardımlarını esirgemesinler." dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2016, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER