Suriyeli ailenin dramı ikiye katlandı

Çatışmalar nedeniyle 3 yıl önce Rasulayn'dan kaçarak, Eyyübiye ilçesine bağlı Hayati Harrani Mahallesi'nde kiraladıkları evde yaşamaya başlayan Bedran ailesinin en büyük çocukları 28 yaşındaki Ahmet'in vücudunun bir bölümü, Suriye'de geçirdiği trafik kaza

Suriyeli ailenin dramı ikiye katlandı

Çatışmalar nedeniyle 3 yıl önce Rasulayn'dan kaçarak, Eyyübiye ilçesine bağlı Hayati Harrani Mahallesi'nde kiraladıkları evde yaşamaya başlayan Bedran ailesinin en büyük çocukları 28 yaşındaki Ahmet'in vücudunun bir bölümü, Suriye'de geçirdiği trafik kazası sonrası felç oldu.

Hayatlarını yaşadıkları sıkıntılara rağmen sürdürmeye çalışan Ahmet'in ailesi, ülkelerinde çıkan iç karışıklığın ardından Türkiye'ye sığındı. Savaştan uzak acılarını unutmaya çalışan ailenin sıkıntıları, oğullarının trafik kazası geçirmesiyle katlandı.

Anne Kafiye Bedran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun yaklaşık bir ay önce geçirdiği trafik kazası sonrasında vücudun 3 yerinde kırık tespit edildiğini belirtti.

Eskiden oğlunun birçok işini kendisinin yaptığını, bu nedenle nispeten daha rahat olduklarını aktaran Bedran, "Yolda yürürken bir arabanın çarpıp kaçması sonrasında oğlum bir aydır yatıyor ve hareket edemiyor. Büyük olduğu için ancak iki kişi ilgilenebiliyor. Dışarı çıkmadığı için sıkılıp ağlamaya başlıyor. Eskiden hiç olmazsa dışarı çıkıp gezerdi, bazı ihtiyaçlarını görürdü. Şimdi yatağa mahkum oldu. Sıkıntımız çoğaldı" dedi.

Oğlunun tedavisi için sürekli hastaneye gittiklerini anlatan Bedran, bunda da zorlandıklarını ifade ederek, biran önce iyileşmesi için dua ettiklerini söyledi.

Oğluna çarpan sürücünün polis ekiplerince yakalandığına işaret eden Bedran, fakat bu kişinin kendileriyle ilgilenmediği dile getirdi.

Bedran, "En azından bizimle görüşüp durumunu sorsalardı içimiz rahatlardı" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER