Süleymaniye’de trafik alt üst

-Ali Çetinkaya- Şanlıurfa’nın merkez Eyyübiye ilçesine bağlı Süleymaniye mahallesinde yolların ve caddelerin dar olmasının yanı sıra araç sayısının fazla olması nedeniyle trafik arbedesi yaşanıyor. Oluşan trafik yoğunluğu arasında karşıya geçmeye çalışa

Süleymaniye’de trafik alt üst

-Ali Çetinkaya-

Şanlıurfa’nın merkez Eyyübiye ilçesine bağlı Süleymaniye mahallesinde yolların ve caddelerin dar olmasının yanı sıra araç sayısının fazla olması nedeniyle trafik arbedesi yaşanıyor. Oluşan trafik yoğunluğu arasında karşıya geçmeye çalışan vatandaşlar zor durumda kalırken, üstgeçit ya da alt geçidin olmaması da sorun oluşturuyor. Yolların dar olması nedeniyle kısa sürede uzun araç kuyruğu oluşurken, zaman zaman sürücüler de kendi aralarında tartışıyor. Yükselen korna sesleri de çevredeki esnafı rahatsız ediyor.

Yıllardır bu sorunu yaşadıklarını dile getiren mahalle sakinleri, Belediyenin yolları genişletilmesini bekliyor. Öte yandan üst geçidin yapılmasını isteyen mahalle sakinleri, her gün yolun karşısına geçerken, korkuyla geçtiklerini aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER