Süleyman Şah Türbesi Eski Yerine Mi Taşınacak?

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, bugünkü yazısında AK Parti iktidarının seçimlerden önce Süleyman Şah türbesini eski yerine taşıyacağını iddia etti.

Süleyman Şah Türbesi Eski Yerine Mi Taşınacak?

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, 'Yerel seçim yarışına Süleyman Şah da giriyor' başlıklı yazısında dikkat çeken bir iddiada bulundu.

Takan, Süleyman Şah türbesinin eski yerine taşınacağı iddiasını bugünkü yazısında gündeme taşıdı.

Takan, bugün kalem aldığı yazısında AK Parti hükümetinin Süleyman Şah türbesini seçim öncesi eski yerine taşınacağı iddiasını gündeme getirerek şu ifadeleri kullandı:

"Şubat ayının sonlarına doğru veya en geç Mart ayı içerisinde Tel Rifat'tan bir operasyon başlatılacak. Münbiç görünümlü bu operasyon ile Süleyman Şah Türbesi şu andaki yerinden eski yerine (bir gece ansızın kaçırıldığı yere) taşınacak. Kaynaklar, bu konuda ilgili ülkelerle mutabakatın sağlandığını belirtiyor. Seçim öncesi, Süleyman Şah Türbesi'nin yerine taşınması... Kulağa çok hoş geliyor."

Süleyman Şah türbesinin eski yerine taşınacağı iddiasının gündeme gelmesi AKP hükümetinin 2015'te Süleyman Şah'ın türbesinin yerini değiştirmeyi zafer göstermesi ise zihinlerdeki tazeliğini koruyor.

 Milli Gazete

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER