Su Faturaları El Yakmaya başladı

Şanlıurfa Büyükşehir olmasının ardından su faturaları cüzdan yakmaya başladı.

Su Faturaları El Yakmaya başladı

 Şanlıurfa Büyükşehir olmasının ardından su  faturaları cüzdan yakmaya başladı.

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde su faturaları cüzdan yakmaya başladı. Karaköprülüler Su ve Kanalizasyon İşleri'nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlanmasının ardından gelen su faturalarında bu zamana kadar görmedikleri rakamlarla karşılaştı. Gelen faturalar Karaköprülülerin elini ve cüzdanını yaktı.
Kentin Büyükşehir statüsüne alınmasının ardından vatandaşlara büyükşehir olmanın güzellikleri değil zamları yansıdı. Faturalara yansıyan KDV, ÇTV ve Atık Su ücretlerinin harcanan su bedelinden daha fazla olduğunu gören vatandaşlar “Keşke bu statü bu kente verilmeseydi” dediler
İsmini vermek istemeyen 61 Lira  su faturası geldiğini söyleyen bir vatandaş, “Gelen su faturası ile dudağım uçukladı. Faturada su bedeli 25  TL iken, çevre temizlik vergisi 6  TL, KDV 4 TL, atık su bedeli ise 23 TL olarak gösterildi. Şebeke bakım ücreti 3 TL olarak gösteriliyor. Kullandığım suyun dışında yaklaşık 36 TL ek ücret ödüyorum. Büyükşehire bağlanmanın faydası bu mu? Hayatımızda böyle fatura görmedik. Biz Büyükşehir Belediyesinden hizmet bekliyoruz. Ama görüyoruz ki, onlar belediyenin borçlarını bizim sırtımızdan çıkarıyor. i.” diye tepki gösterdi.
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2016, 10:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
urfa
urfa - 4 yıl Önce

fatura ccoook fazla gelıyor

ağa
ağa - 4 yıl Önce

sizin sesinizi duyan varmı sahipsiz urfa halkı bir hatdaır aynı nakarat parayıda kuzu kuzu ödeyin

SIRADAKİ HABER