Soğuk Algınlığına Bitkisel İlaç

Şanlıurfa'da soğuk havaların kendini hissettirmesiyle birlikte meydana gelen boğaz ağrısı, grip, soğuk algınlığı, nezle gibi hastalıklarda vatandaşlar tedavi yöntemi olarak şifalı bitkileri de tercih ediyor

Soğuk Algınlığına Bitkisel İlaç

Havaların soğumasıyla birlikte şifalı ot satıcısı aktarların da yüzü gülmeye başladı. Soğuk algınlığı ve öksürükten korunmak için vatandaş başta ıhlamur olmak üzere zencefil ve hatmigül satın almaya başladı. Özellikle kırsal kesimden gelen vatandaşlar Haşimye'de bulunan Aktarların yolunu tuttu.

Yaz mevsiminin ardından aktarların satışlarında canlılık yaşanmaya başladı. Sonbaharın gelmesiyle birlikte soğuk algınlığı ve öksürüğe iyi gelen ıhlamur, tarçın, zencefil, hatmigül, narçayı ve havlıcan satışlarında önceki aylara göre artış olduğunu belirten Aktartar, " buraya daha çok kırsal kesimden vatandaşlar geliyor . Antibiyotik kullanmak yerine şifalı bitkileri tercih ediyorlar, Ihlamur başta olmak üzere soğuk algınlığı ve öksürüğe iyi gelen bitki satışlarımızda canlılık yaşanmaya başladı."dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER